Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss  |  tw

51 Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2022 szansą na dynamiczny rozwój Podhala

  • Ulica: Sportowa 22
  • Gmina/powiat/miejsc.: Bukowina Tatrzańska
  • Miejscowość: Bukowina Tatrzańska
  • Nadesłane: Julita Drozd
  • Opublikował: Robert Urbański

Opis

Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2022 szansą na dynamiczny rozwój Podhala.
Stolica Małopolski, razem ze słowackimi partnerami, stara się o organizację Zimowych Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w 2022 roku. Jedna z największych imprez sportowych na świecie to znakomita szansa na promocję całego regionu, a także dynamiczny rozwój turystyki i biznesu na Podhalu. Organizacja Igrzysk w Polsce i na Słowacji była tematem wspólnej konferencji przedstawicieli władz polskich oraz słowackich, która odbyła się 19 stycznia w BUKOVINA Terma Hotel SPA.
Na miejsce spotkania wybrano BUKOVINA Terma Hotel SPA, ponieważ kompleks od początku swojego istnienia jest bardzo zaangażowany w promocję Podhala. Ponadto, wspiera wiele inicjatyw sportowych, m.in. największą polską imprezę – Tour de Pologne, a teraz także organizację Igrzysk Olimpijskich.
W spotkaniu z mediami, zorganizowanym z inicjatywy Pana Posła Ireneusza Rasia, Przewodniczącego Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Sejmu RP oraz Andrzeja Kraśnickiego, Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, wzięli udział przedstawiciele Komisji Edukacji, Nauki, Młodzieży i Sportu Rady Narodowej Republiki Słowacji, a także Przedstawiciele Słowackiego Komitetu Olimpijskiego. Prelegenci przedstawili m.in. plany dotyczące rozwoju turystyki na pograniczu polsko-słowackim, a także promocji obu krajów w związku ze staraniami o organizację ZIO 2022. Spotkanie to jest jednym z punktów programu kilkudniowego pobytu delegacji słowackiej w Polsce.
W ramach wizyty, która miała miejsce w dniach 17-19 stycznia 2013, odbyło się także spotkanie z władzami województwa małopolskiego. Zarówno z nimi, jak i w krakowskim Magistracie prowadzono rozmowy na temat organizacji Igrzysk czy wspólnej promocji sportu. Przedstawiciele władz słowackich odwiedzili także Nowy Targ oraz Zakopane, gdzie obserwowali m.in. przygotowania oraz sam konkurs indywidualny skoków narciarskich organizowany w Ramach Pucharu Świata.
„Starania o Zimowe Igrzyska Olimpijskie wiążą się nie tylko z możliwością organizacji jednej z największych imprez sportowych w skali globalnej, ale też z długoterminowymi korzyściami dla regionu. Środki przeznaczone na inwestycje, w tym na infrastrukturę komunikacyjną i budowę nowoczesnej bazy treningowej, pomogą w rozwoju Małopolski, w tym Podhala, a także zapewnią większy komfort polskim zawodnikom, uprawiającym sporty zimowe. Nowoczesna infrastruktura będzie także silnym bodźcem do rozwoju zaplecza turystycznego na Podhalu, a w rezultacie wzrostu przedsiębiorczości w regionie” – mówi Ireneusz Raś, Przewodniczący Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.
Według badania przeprowadzonego przez TNS Polska dla Urzędu Miasta Krakowa zdecydowana większość Polaków ma pozytywne nastawienie w stosunku do prężnych działań stolicy Małopolski1. Pomysł organizacji Igrzysk popiera ponad 81% Polaków. Wielu ankietowanych dostrzega także szanse, jakie mogą się wiązać z organizacją Igrzysk. Najwięcej, bo aż 80% Polaków wskazało na wzrost: atrakcyjności turystycznej, poprawy jakości i dostępności infrastruktury sportowej oraz rozwoju infrastruktury drogowej. Co więcej, większość ankietowanych twierdzi, że na organizacji ZIO 2022 skorzystają głównie podmioty biznesowe, w tym lokalni przedsiębiorcy. Pomoże ona wypromować Podhale na arenie międzynarodowej, dzięki czemu w polskie Tatry powinno w przyszłości przyjeżdżać więcej turystów z zagranicy. Zyskają na tym podhalańscy przedsiębiorcy, utrzymujący się z ruchu turystycznego, jak i sami mieszkańcy regionu, dla których może powstać więcej miejsc pracy.
„Organizacja Zimowych Igrzysk Olimpijskich to ogromna szansa promocji Podhala na szeroką skalę. Region zyska dzięki inwestycjom, które w kolejnych latach powinny procentować wzmożonym ruchem turystycznym. To bardzo dobra wiadomość zarówno dla przedsiębiorców, którzy planują lub rozwijają swoje firmy w regionie, jak i samych mieszkańców pragnących krzewić góralską kulturę i tradycję” – mówi Edward Kuchta, Prezes Fundacji BUKOVINA.
Fundacja BUKOVINA oraz Bukowiańskie Towarzystwo Geotermalne, właściciel marki BUKOVINA Terma Hotel SPA, intensywnie wspierają promocję sportu i turystyki, a także angażują się w inicjatywy lokalne oraz popularyzowanie kultury Podhala. Jednym z działań jest współpraca z Lang Teamem, organizatorem największej imprezy sportowej w Polsce – Tour de Pologne. W 2013 roku etap królewski kolarskiego wyścigu nosił nazwę BUKOVINA Terma Hotel Spa – Bukowina Tatrzańska.

Dodatkowe informacje:
Kompleks BUKOVINA Terma Hotel SPA
BUKOVINA Terma Hotel SPA to ekskluzywny kompleks w Tatrach, położony w pięknej scenerii polskich gór tuż przy największym w Polsce obiekcie basenów termalnych. Idealne miejsce do całorocznego wypoczynku, w którym każdy znajdzie moc atrakcji i niezapomnianych wrażeń. W nowoczesnym obiekcie znajduje się centrum SPA z kompleksem saun, basenami czy jacuzzi. Rozrywki dostarcza Bukovina Club Bar z przepięknym widokiem, Active Bar ze zdrową żywnością oraz Jazz Club. W hotelowej Karczmie Zbójecki Łygotnik goście mogą spróbować wyjątkowej, tradycyjnej polskiej kuchni, serwowanej przez najlepszych kucharzy. Restauracja Morskie Oko prowadzona przez Sylwestra Lisa – Executive Chef Kuchni BUKOVINA Terma Hotel SPA to wyjątkowe połączenie podhalańskich smaków z trendami kuchni fusion. BUKOVINA Terma Hotel SPA  to również, spełniające najwyższe standardy, europejskie centrum kongresowe.
Więcej informacji na bukovina.pl

ID Artykułu: 62952dcbd612cc35

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem