Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss  |  tw

51 Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

Zespół Mazowsze w Zakopanem

Opis

Pierwszy w historii koncert zespołu Mazowsze w Zakopanem. Zakopiec.info uzyskał akredytację, więc relacja na naszej stronie Festiwal Smaku.
Prawie 60 lat od premiery Mazowsze zawita po raz pierwszy do Zakopanego – okazją będzie Festiwal Smaku, który odbędzie się w dn. 2-4 lipca na Równi Krupowej.
Pałacowo-Parkowy Zespół Zabytkowy Karolin będący siedzibą zespołu Mazowsze od hotelu Litwor w Zakopanem dzieli dystans niespełna 400km. Od premiery, która miała miejsce niemal 60 lat temu Mazowsze – jak wyliczyli statystycy zespołu – przejechało przeszło 2 mln kilometrów. Byli w ponad 50 krajach. Nareszcie zagrają w Zakopanem.
Trudno uwierzyć, że pokonanie tak znikomego dystansu zajęło zespołowi niemal 60 lat. Wszystko wskazuje jednak na to, że warto było czekać – na tę okazję zespół przygotowuje bowiem specjalny program, który niewątpliwie uwiedzie zebranych na Równi Krupowej w Zakopanem słuchaczy.
Mazowsze to najbardziej utytułowany polski zespół nawiązujący twórczością do muzyki polskich regionów. Barwny folklor, wspaniałe stroje, choreografia na najwyższym poziomie – oto znaki, dzięki którym Mazowsze rozpoznawane jest bezbłędnie na całym świecie. Cudowne dziecko Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej i Tadeusza Sygietyńskiego wciąż zachwyca wspaniałym śpiewem, nadal hipnotyzuje barwnym wirem strojów.
Organizatorzy koncertu zadbali o to, aby goście koncertu otrzymali także strawę dla ciała. Koncert Mazowsza (4 lipca, niedziela) stanowić będzie kulminację Festiwalu Smaku – otwartej imprezy o charakterze kiermaszu artystyczno-kulinarnego. Okazją do spotkania jest jubileusz zakopiańskiej Grupy Trip. Więcej informacji i bilety dostępne są na stronie www.trip.pl.
Akredytacje dziennikarskie wydaje Grupa Trip.
Zgłoszenia pod numerem telefonu 18 20 20 202 lub mailem na adres grupa@trip.pl.
W ramach Festiwalu funkcjonować będzie biuro prasowe w szałasie na Równi Krupowej.

Zakopiec.INFO poleca
Robert Urbański

ID Artykułu: brak

Brak Tagów

  

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem