Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss

51 Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

Zawody w narciarstwie biegowym o PucharChochołowskiego LOT-u.

  • Gmina/powiat/miejsc.: Chochołów
  • Miejscowość: Chochołów
  • Nadesłane: Przemek Walas
  • Opublikował: Robert Urbański/Zakopiec
Zawody w narciarstwie biegowym o PucharChochołowskiego LOT-u.

Opis

Zawody w narciarstwie biegowym o Puchar Chochołowskiego LOT-u.

Polska biega od kilku lat. W ostatnim czasie zmagania biegowe na nartach zdobyły coraz większą popularność. Nie każdy jednak może wziąć udział w rywalizacji na profesjonalnie przygotowanej trasie. Okazję do wzięcia udziału w biegowym wyścigu będą mieli Ci, którzy 4 lutego odwiedzą Chochołów. Na najlepszych czekają nagrody od Chochołowskich Term i Puchar Lokalnej Organizacji Turystycznej „Chochołowski”.
Zawody w narciarstwie biegowym to wspólna inicjatywa LOT-u w Chochołowie i Chochołowskich Term – największego na Podhalu kompleksu basenów z wodą geotermalną. Organizatorzy zgodnie podkreślają, że udział w pucharze to doskonała okazja by wspólnie z rodziną spędzić aktywnie wolny czas.
Dla zawodników przygotowano 1600 metrów trasy biegowej o umiarkowanym stopniu trudności z jednym podbiegiem. „To niezwykle malownicza i urozmaicona trasa, na której przede wszystkim liczy się technika.” – mówi Bogusław Gracz, instruktor biegów narciarskich, który na co dzień prowadzi kursy dla początkujących w Chochołowskich Termach. „Trasa doskonale nadaje się dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z biegówkami, ale również doświadczeni biegacze docenią jej walory” – podkreśla Gracz.
Rywalizacja rozpoczyna się o 10:00, a zawodnicy podzieleni zostaną na grupy wiekowe. Każda z grup będzie miała do pokonania inny dystans. Uczestnicy zawodów mogą wypożyczyć narty biegowe z wypożyczalni funkcjonującej na terenie Chochołowskich Term, natomiast posiadacze własnego sprzętu przygotują go do biegu w serwisie działającym w dniu zawodów. Każda osoba dostanie pamiątkowy dyplom uczestnictwa, natomiast zwycięzcy w swoich grupach otrzymają Puchar Prezesa chochołowskiej LOT i nagrody ufundowane przez Chochołowskie Termy.
By wziąć udział w zawodach, należy uiścić opłatę wpisową w kwocie 25 zł poprzez system sprzedaży dostępny na stronie internetowej www.chosklep.pl lub za pośrednictwem Biura Obsługi Klientów Chochołowskich Term (tel. 781 300 301) oraz w dniu zawodów w biurze organizatorów Pucharu przy wejściu głównym do Term. Wszystkie informacje dotyczące grup wiekowych, dystansów i warunków uczestnictwa wraz z regulaminem znajdują się na stronach Lokalnej Organizacji Turystycznej „Chochołowski” – www.chocholowskilot.eu.

W przypadku złych warunków pogodowych lub innych okoliczności organizator zastrzega sobie możliwość zmiany terminu/miejsca, sposobu przeprowadzenia lub odwołania zawodów.
Zawody odbędą się w stylu klasycznym w następujących kategoriach wiekowych:

Dzieci (styl klasyczny):
I grupa – Dziewczynki i Chłopcy, 9 lat i młodsi, dystans 500 m
II grupa – Dziewczynki i Chłopcy, 10-14 lat, dystans 1000 m
III grupa – Dziewczynki i Chłopcy, 15-18 lat, dystans 2000 m

Dorośli (styl klasyczny):
I grupa – Panie i Panowie 18-29 lat, dystans 3200 m
II grupa – Panie i Panowie 30-39 lat, dystans 3200 m
III grupa – Panie i Panowie 40-49 lat, dystans 3200 m
IV grupa – Panowie 50-59 lat, dystans 3200 m
V grupa – Panie powyżej 50. roku życia i Panowie powyżej 60. roku życia: dystans 1600 m

ID Artykułu: 2805a5f4188d6f1e

1,198 liczba wyświetleń, 1 dzisiaj

  

Linki Sponsorowane

Popularne Ogłoszenia Ogółem

Dzisiejsze Popularne Ogłoszenia