Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss

52 Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich Zakopane 2021

Zapraszamy projekcje w ramach cyklu filmowego „Z MIŁOŚCI DO KINA”.

  • Gmina/powiat/miejsc.: Zakopane
  • Miejscowość: Zakopane
  • Nadesłane: Ewa Towarek
  • Opublikował: Robert Urbański
Zapraszamy projekcje w ramach cyklu filmowego „Z MIŁOŚCI DO KINA”.

Opis

Z A P R O S Z E N I E

Festiwal Orange Kino Letnie, Filmoteka Narodowa oraz Hotel Art & Spa Zakopane zapraszają na wyjątkowe projekcje w ramach cyklu filmowego „Z MIŁOŚCI DO KINA”.

W każdy czwartek wakacji zapraszamy na projekcje filmowe w ogrodzie Hotelu Art & Spa Zakopane. Pokażemy odnowione cyfrowo pereły kinematografii dwudziestolecia międzywojennego – legendarne tytuły uznawane za zaginione lub zniszczone w czasie wojny. Czar polskich komedii i przedwojennych gwiazd filmowych rozbłyśnie tego lata na nowo! Na gości czekają kawiarniane stoliki w dawnym stylu oraz wygodne leżaki ustawione w niezwykłej scenerii Letniej Sceny hotelu Art & Spa. Wstęp wolny.

LIPIEC

godzina 21.30

23.07 „ABC MIŁOŚCI”

Niezapomniana komedia z udziałem Adolfa Dymszy oraz utalentowanej i pięknej Marii Bogdy, która w plebiscycie w roku 1929 uznana została na najpiękniejszą Polkę. Niespełniony artysta dostaje w spadku połowę sklepu wraz z trzyletnią wychowanką. Kocha się skrycie w asystencke notariusza, lecz jest zbyt biedny by wyznać jej miłość. Wypadki potoczą się niespodziewanie, przynosząc zamianę ról i…szczęście.

30.07 „BĘDZIE LEPIEJ”

Zwariowana komedia, w której udział biorą, po raz pierwszy na ekranie legendarni lwowscy komicy: Szczepko i Tońko. Szereg zabawnych perypetii z uroczą właścicielką fabryki zabawek, znalezionym niemowlęciem i dwoma dziarskimi batiarami, okraszony serią wpadajacych w ucho melodii.

SIERPIEŃ

godzina 21.00

6.08 „DZIEWCZYNA SZUKA MIŁOŚCI „

Możemy podziwiać w nim samolot RWD-10 według projektu Jerzego Drzewieckiego, który uważany był za najbardziej rasowy polski samolot akrobacyjny. Pasjonat lotnictwa i zdolny konstruktor zakochuje się w córce swojego protektora. Zazdrosny konkurent doprowadza do katastrofy i rozdzielenia młodej pary, jednak szczęście sprzyja zakochanym.

13.08 „LUDZIE WISŁY”

Piękne, rzeczne widoki i surowe życie ludzi pracujących na barkach – wyjątkowy dla przedwojennego kina obraz kręcony w naturalnych plenerach. Olśniewająca Ina Benita w roli Ani o szczerozłotym sercu. Film to początek drogi artystycznej reżysera Aleksandra Forda. Słowa piosenek napisał poeta Władysław Broniewski.

20.08 „U KRESU DROGI”

Wielki sukces filmu „Profesor Wilczur” ze znakomitą rolą Kazimierza Junoszy-Stępowskiego, sprawił, że aktora obsadzono ponownie w roli charyzmatycznego lekarza. Tknięty przekonaniem, iż żona zdradza go z jego przyjacielem hrabią, profesor pozoruje własną śmierć, wybierając życie w ukryciu z dala od swojej rodziny. Dreszczowiec w znakomitej obsadzie i kunsztownych kostiumach.

27.08 „ADA, TO NIE WYPADA!”

„Nie kochać w taką noc to grzech” i tytułowa „Ada” to piosenki, które znają niemal wszyscy. „Ada to nie wpada” to klasyczna komedia pomyłek. W latach trzydziestych obok melodramatów był to najpopularniejszy gatunek filmowy i to właśnie z takich komedii narodziły się późniejsze musicale.

Z pozdrowieniami,

Ewa Towarek

ID Artykułu: 62255ae985fb9308

Brak Tagów

1,103 liczba wyświetleń, 1 dzisiaj

  

Linki Sponsorowane

Popularne Ogłoszenia Ogółem

Dzisiejsze Popularne Ogłoszenia