Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss  |  tw

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

ZAKOPIAŃSKIE KONFRONTACJE KABARETOWE

Opis

Krakowskie Stowarzyszenie PAKA oraz BIURO PROMOCJI ZAKOPANEGO
jak co roku zapraszają na
ZAKOPIAŃSKIE KONFRONTACJE KABARETOWE.
1 SIERPNIA, GODZ.20.00, namiot, Dolna Równia Krupowa.

Tym razem pod Tatrami wystąpią dwa młode, energetyczne kabarety – Neo-Nówka i Paranienormalni, które zmierzą się ze sobą w wielkim turnieju kabaretowym. Obie grupy mają na swoim koncie „niebezpiecznie śmieszne skecze” , z powodzeniem koncertują w całej Polsce, często można je zobaczyć w satyrycznych programach telewizyjnych. Aby się sprawdzić, kabarety zdecydowały się na wspólne występy w ramach kabaretonu dla szerokiej publiczności. Przedsięwzięcie jest o tyle ciekawe, że oba zespoły, mimo, iż należą do jednego pokolenia, reprezentują diametralnie różny typ humoru.
KABARET NEO-NÓWKA;

Są z Wrocławia. Uprawiają satyrę polityczną. Ale z pomysłem – co jest nie lada sztuką.
Pewnego dnia założyli moherowe berety i zaczęli mówić ze sceny o tym, co ich naprawdę irytuje. I zostali dostrzeżeni. Są więc przykładem na to, że szczerość popłaca.
Lecz nie tylko moher jest tematem ich skeczy. Oprócz treści społecznych zajmują się wszechogarniającym absurdem. Oglądając ten kabaret ma się wrażenie, że „gdzieś już się to widziało”… A potem się przypomina – no tak, wczoraj w urzędzie.
Kabaret Neo-Nówka powstał we Wrocławiu w 2000 roku. Od tego czasu stworzył kilka programów scenicznych, kilka telewizyjnych, zdobył niezliczoną ilość nagród na wszystkich festiwalach kabaretowych i właśnie wydaje drugie DVD w swojej karierze. Kabaret Neo-Nówka w swych programach pokazuje przemiany społeczno-kulturalne naszego kraju, a zwłaszcza jego mieszkańców. Kabaret także nie stroni od trudnych tematów, ale pokazując je w sposób zwiewny, lekki i subtelny. Cechuje ich naturalność i bezkompromisowość.
A pomysłów na numery im nie brakuje. Pisze je samo życie…

KABARET PARANIENORMALNI
Paranienormalni są z Jeleniej Góry, chociaż w dwóch-trzecich mieszkają w Warszawie. Powstali pod koniec roku 2004, a parę miesięcy później mieli już pierwszy program, z którym wystartowali na Pakę 2005. Od razu zaszli daleko, bo do wieczoru ostatniej szansy. Później były już same sukcesy.
Mówią o sobie, że są popowi. W swoich programach używają dużo muzyki – nie tylko z podkładów, ale także wykonywanej na żywo przez Igora. Sporo inspiracji czerpią ze środowiska nastolatek, jak na przykład słynna „Blondynka-Mariolka” – jeden z najczęściej oglądanych numerów w Internecie. Wiele skeczy stworzyli także podczas obserwacji świata zwierząt – gołębie na dachu, czy numer o musze i pająku, który zakrawa na dramat psychologiczny. Rozpowszechnili kilka powiedzonek, jak „hejka”, „krejzolka”, „ja pikole” i „bez kitu, nie?”. Ich występ, to zajmujące „odjechane” widowisko audio-wizualne. Na scenie są bardzo żywotni i naprawdę nie pozwalają się widzom nudzić.

ZAPRASZAMY 1 SIERPNIA PO WIELKĄ DAWKĘ HUMORU!!
Trochę historii:
Pierwsze Zimowe Konfrontacje Kabaretowe odbyły się w Zakopanem w 2005 roku (17-19 lutego). Podczas trzech wypełnionych emocjami dni na scenie kina Sokół swoje autorskie programy zaprezentowali: spadkobiercy słynnej, choć już nie istniejącej zielonogórskiej grupy Potem, czyli kabaret Hrabi, celująca w absurdzie krakowska Formacja Chatelet, iście teatralna Grupa Rafała Kmity, prze-muzyczna Grupa MoCarta oraz dwa jednoosobowe zespoły – rozgadany Tomasz Jachimek (bardziej znany jako Jachim Presents) i milczący Ireneusz Krosny. Zabawę z sukcesem poprowadzili zaprawieni w „Maratonie uśmiechu” Adamowie – Małczyk i Grzanka, a gospodarzem był góralski kabaret Truteń.
W kolejnych latach wystąpili m.in. Kabaret Ani Mru Mru, Kabaret Smile, Kabaret To za Duże Słowo, Kabaret Moralnego Niepokoju, Artur Andrus i wielu innych.
W tym roku po raz pierwszy konfrontację odbędą się latem.

Organizatorzy:
Stowarzyszenie PAKA – organizator największego w Polsce festiwalu satyry i humoru Przeglądu Kabaretów PAKA w Krakowie
Biuro Promocji Miasta Zakopanego.

SPRZEDAŻ BILETÓW:
Biuro Promocji Miasta zakopanego, ul. Gen Galicy 8,
Centrum Informacji Turystycznej, ul. Kościuszki 17,
www.paka.pl, www.zakopane.pl, www.biletynakabarety.pl
rezerwacje, informacje: 0507 143 234

ID Artykułu: brak

  

1 Odpowiedź na “ZAKOPIAŃSKIE KONFRONTACJE KABARETOWE”

  1. Dziekujemy za informacje, wielu Zakopiańczyków bardzo chętnie skorzysta

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem