Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss

51 Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

Zakopiański burmistrz – co się o nim pisze? część 1

Opis

Janusz Majcher burmistrz Zakopanego jak każdy inny burmistrz ma swoje mocne strony i te nieco słabsze. O tych mocniejszych stronach władz Zakopanego zazwyczaj słychać najgłośniej w okresie wyborczym, więc zawiesimy ucho przez chwilę na tej mniej chwalebnej stronie materii a propos naszego burmistrza i jego image.

Pod koniec maja tego roku Gazeta Krakowska pokusiła się o napiane artkułu odnośnie pewnego zamiłowania jakie żywi Janusz Majcher, burmistrz Zakopanego. Otóż okazuje się, że nasz wysoko postawiony zakopiańczyk lubi podróżować. Podług całkiem świeżych sondaży to obecnie najczęściej podróżujący samorządowiec na Podhalu. Bodaj w maju 2011 odbył aż trzy delegacje. Do tego czasu w sumie dokonał 10 wyjazdów służbowych, w tym całkiem atrakcyjne podróże do Bułgarii, Włoch czy na Ukrainę.

Ubiegły rok także był dla naszego burmistrza owocny w wyjazdy poza granice naszego kraju, udał się bowiem do : Grecji, Słowenii, Włoch, Turcji, Francji oraz Chin. Do tego doszły rzecz jasna podróże po kraju w liczbie – 14 plus urlopy. Choć współpracownicy i podwładni z urzędu zakopiańskiego uspakajają, iż świetnie sobie radzą bez szefa, to warto dla porównania zerknąć jaką postawę w kwestii podróżowania prezentuje po sąsiedzku burmistrz Nowego Targu Marek Fryźlewicz : „Przyznaje, że nie reaguje entuzjastycznie na każde zaproszenie, jak mówi jedzie tam, gdzie będzie mógł załatwić coś dla miasta” (naszemiasto.pl ). Aczkolwiek to co trzeba załatwić dla Nowego Targu, to nie to samo co załatwianie czegokolwiek dla stolicy Tatr – Zakopanego, tu trzeba się jednak czasem przejechać służbowo nieco dalej.

Idźmy dalej. Znaleźli się odważni, którzy podjęli się karkołomnego zadania – oszacowania majątków burmistrzów małopolskich. Przynajmniej do maja tego roku było z tym tak : „Wśród małopolskich burmistrzów najdroższy dom ma Janusz Majcher z Zakopanego”. Ciekawostką może być przy tym całym szcunku fakt, iż nasz burmistrz…nie ma samochodu ani konkretnych oszczędności. Dziwne.

Całkiem niepokojąco zabrzmiał natomiast news z czerwca tego roku. Na posiedzeniu miejskiej komisji rewizyjnej jeden z radnych zaapelował do swoich kolegów o rzetelne zbadanie procedury jaka towarzyszyła wydaniu pozwolenia na budowę stacji benzynowej, która ma powstać obok lasu Chałubińskiego w Zakopanem. Inwestycję tę zamierza budować syn burmistrza – Grzegorz Majcher. To byłaby kolejna afera o podobnym obliczu z synem Majchra w tle, bowiem pierwszą w tej materii była budowa kamienicy przy Krupówkach 49 przez potomka szefa zakopiańskiego magistratu.

Oczywiście Rada jest tym wszystkim daleko zaniepokojona. Jeden z radnych apeluje, by sprawdzić czy na terenie przyszłej stacji nie istniał kiedyś las. Bo jeśli istniał, to trzeba z kolei sprawdzić kto i kiedy wydał decyzje o jego usunięciu. I tu podejrzenie pada na nikogo innego jak tylko na Wielkiego Ojaca – Majchra J. Sam burmistrz zachowuje w całej tej sprawie zimną krew, jak zresztą na burmistrza przystało. Ma już doświadczenie w kwestii rozdmuchanych przez media incydentów z synem w roli głównej, bowiem zeszły rok także obfitował w podobne newsy.

Agatka/zakopiec.info

ID Artykułu: brak

3,447 liczba wyświetleń, 1 dzisiaj

  

Linki Sponsorowane

Popularne Ogłoszenia Ogółem