Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss  |  tw

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

Zakopane w Sopocie zainaugurowało sezon letni 2012

  • Gmina/powiat/miejsc.: Zakopane
  • Miejscowość: Zakopane
  • Opublikował: zakopiec

Opis

Zakopane w Sopocie zainaugurowało sezon letni

Tradycyjnie już, po raz piąty Burmistrz Miasta Zakopane Janusz Majcher oraz Prezydent Miasta Sopotu Jacek Karnowski dokonali wymiany zakopiańskiego oscypka na ogórka z sopockiej solanki oraz deski snowboardowej na deskę do kitesurfingu podczas rozpoczęcia sezonu nad morzem.
Wszystko odbyło się 13 maja br., przy dźwiękach muzyki szantowej, na sopockim molo.
W uroczystości wzięły udział dzieci z sopockiej szkółki żeglarskiej UKS Navigo, mieszkańcy Sopotu oraz samorządowcy.
Dzień później w Urzędzie Miasta Sopotu odbyło się robocze spotkanie delegacji z Zakopanego z przedstawicielami Urzędu Miasta Sopotu oraz miejskich jednostek Kultury, w którym uczestniczyli m.in.: Mariusz Koperski Wiceburmistrz Miasta Zakopane, Joanna Staszak Naczelnik Wydziału Kultury i Popularyzacji Miasta Zakopane oraz Andrzej Kawecki Dyrektor Biura Promocji Miasta Zakopane.
Podczas spotkania poruszono kwestię promocji miast poprzez kulturę oraz pozyskiwanie środków finansowych na organizację wydarzeń kulturalnych.
Przypomnijmy, że współpraca między Zimową i Letnią stolicą Polski to nie tylko oficjalne zamknięcie sezonu zimowego i otwarcie letniego, ale także wspólny projekt Orange Kino Letnie Sopot – Zakopane, polegający na równoczesnej projekcji filmów w czasie wakacji w obu kurortach.
FOT. REGINA WATYCHA

ID Artykułu: 2334fb4d1d1824c7

Odpowiedz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem