Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss  |  tw

Vi Puchar Zakopanego w narciarstwie alpiejskim

Zakopane – miasteczko na Placu Niepodległości

Opis

Plac Niepodległości to jedyny plac w Zakopanem, położony w centrum miasta, u zbiegu ulic: gen. Andrzeja Galicy, Władysława Orkana i Stanisława Staszica. Wschodnią stroną placu przepływa Foluszowy Potok, który jest sztucznie utworzoną odnogą potoku Bystra. Powstaje poniżej tamy zbiornika na Bystrej w Kuźnicach, jeszcze w obrębie Tatr. Plac Niepodległości powstał w XIX wieku. Do lat 30. XX wieku pełnił funkcję centrum miasta.

I oto teraz w ramach projektu Apres Ski ( jest to rozpowszechnione w Alpach określenie, które oznacza dosłownie „po nartach”, obejmuje wszystkie rozrywki dostępne dla amatorów sportów zimowych po porannym wysiłku na stoku ) na Placu Niepodległości w Zakopanem powstanie miasteczko, w którym turyści, Zakopiańczycy, narciarze będą się mogli zażyć relaksu po nartach. Na placu zostanie utworzone lodowisko o powierzchni 600 metrów, w weekendy będą odbywać się koncerty, nie zabraknie też didżejów w ciągu tygodnia. Projekt Apres Ski ruszy 15 grudnia. Całą tą atrakcję dla turystów i narciarzy przygotowało Biuro Promocji Zakopanego.

ID Artykułu: 81852986881660ef

Brak Tagów

  

Dzisiejsze Popularne Ogłoszenia

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem

forum bukmacherskie
brak nowych wiadomości middot typ dnia v edycja bądź najbardziej regularnym typerem na forum i wygraj nagrody bet at home o łącznej puli zł
betonline.net.pl