Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

Zakopane – Grand Prix 2011 bez „Małyszomanii” cz.2

Opis

Strona sports.pl rzuca nieco światła po czym nasi i nie tylko nasi skoczkowie skakali w Szczyrku w rozgrywających się właśnie zawodach LGP – „Skocznia normalna ( HS – 106 ) na stoku góry Skalite w Szczyrku powstała trzy lata temu na gruzach starego obiektu. Dotychczas odbyły się na niej letnie mistrzostwa Polski i zawody młodzieżowe. Dobrze znają ten obiekt Małysz, Stoch i Hula, którzy przygotowywali się tu do startu w igrzyskach olimpijskich w Vancouver w 2010 roku”.  Skocznia ma profil bardzo podobny do obiektu w Kanadzie i nie należy do łatwych. Zawody udało się w Szczyrku zorganizować pierwszorzędnie a na podium, niestety bez Małysza, który zakończył już kariere, stanął lider polskiej kadry – Kamil Stoch.

Kamil Stoch po pierwszej serii konkursu LGP w Szczyrku zajmował siódme miejsce, w drugiej awansował na trzecie, zaś wygrał zawody Thomas Morgenstern. Miejsce na podium dla Kamila, mimo że trzecie dało kibicom nieco satysfakcji w sytuacji gdy nie można już kibicować z transparentami w stylu : „Małysz – nasz mistrz”! Stoch skwitował swój występ krótko i węzłowato : „W Wiśle był pewien niedosyt, tu liczyłem na miejsce szóste, skupiałem się na skokach, ale wszystko poszło bardzo dobrze”.

Póki co, kwalifikacje wygrał na Wielkiej Krokwi Krzysztof Miętus. Wogóle w kwalifikacjach do konkursu sobotniego Lotos Poland Tour Polacy prezentowali nasz naród bardzo dobrze. Czołowi zawodnicy, w tym Stoch, zrezygnowali ze skoków. W sobotę konkurs indywidualny, wcześniej – drużynowy. Tak więc, pozostaje nam czekać na sukces głównie lidera polskiej grupy, by zaczęła się era – jak wszystko pójdzie dobrze – „Stochomanii”. Na razie cofnijmy się myślami w czasie i przestrzeni.

26 marca tegoż roku Tygodnik Podhalański  ( na stronie inter. )donosił – „Śnieg, kibice i gorąca atmosfera – tak dziś wieczorem wyglądała Wielka Krokiew”. Wszyscy w skupieniu czekali na „ostatni skok” Małysza a „Małyszomnia” jeszcze ten jeden raz owładnęła sercami kibiców. Nie sprzyjała tylko pogoda, jakby chciała powiedzieć : „Adam, nie rób tego, to nie może być „twój ostatni raz”. Niektórzy skoczkowie pozwolili sobie jedynie na zjazd spod progu Krokwi. Tylko najodważniejsi podjęli próbe skoku z prawdziwego zdarzenia. Pożegnalny skok Małysza nastąpił o godzinie 19,12. Nie było jednak czysto sędzowskiej oceny owego wyczynu mistrza z uwagi na kontekst całego, tego zajścia.

Zanim jednak Orzeł z Wisły ostatecznie pożegnał swoich wielbicieli, zaliczył jeszcze zwycięstwa w Planicy w asyście „następcy tronu” – Kamila Stocha. Stoch wygrał ostatni konkurs lotów w Planicy. Małysz ostatnim skokiem w karierze zapewnił sobie podwójne podium. Drużynowo nasi rodacy zajeli trzecie miejsce. Ostatni konkurs w słoweńskiej Planicy rozgrywał się w bardzo trudnych warunkach pogodowych, zwłaszcza jeśli idzie o podmuchy wiatru. Adam Małysz zajął w klasyfikacji generalnej trzecie miejsce. Zaś Polacy po raz pierwszy w historii byli trzecią drużyną w zawodach Pucharu Narodów.

Idąc dziś Krupówkami przyglądałam się kibicom przybyłym dopingować zawodników Letniej Grand Prix, są czerwonobiałe trąbki, czapeczki, szaliki i inne akcesoria…czuje się jednak brak Małysza w Zakopanem i idącej za nim „Małyszomanii”.

ID Artykułu: brak

Brak Tagów

1,373 liczba wyświetleń, 2 dzisiaj

  

Linki Sponsorowane

Popularne Ogłoszenia Ogółem