Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss  |  tw

Vi Puchar Zakopanego w narciarstwie alpiejskim

Zakopane, ferie i The North Face Polish Freeskiing Open 2013

  • Ulica: Harenda
  • Gmina/powiat/miejsc.: Zakopane
  • Kod pocztowy: 34-500
  • Miejscowość: Zakopane
  • Nadesłane: Estera U.
  • Opublikował: Robert Urbański

Opis

The North Face Polish Freeskiing Open

Najstarszą cykliczną imprezą w Europie dla freestylowców jest The North Face Polish Freeskiing Open. W bieżącym roku 2013 zawody te odbędą się w Zakopanem po raz 10. Mamy więc jubileusz. Zaplanowano je na 25 i 26 stycznia, miejscem zmagań będzie stok na Harendzie (dzielnica Zakopanego). W tymże zdarzeniu sportowym weźmie udział kilkudziesięciu zawodników z całej Europy. Rzecz jasna, ośrodek narciarski na Harendzie musi poczynić odpowiednie przygotowania. Przede wszystkim trzeba zgromadzić pokaźne ilości śniegu potrzebne do zbudowania skoczni oraz ustanowienia przeszkód. Krajowa czołówka narciarzy będzie walczyć o tytuł Mistrza Polski we Freeskiingu PZN. Na zwycięzców czeka pula nagród w wysokości 30.000 złotych. Zawody te będą rozgrywane w okresie ferii, które właśnie w pełni się rozkręciły u stóp Tatr. Będą więc stanowić dodatkową atrakcję dla feriowiczów, którzy z pewnością chętnie się wybiorą na tak widowiskową imprezę.
Wstęp jest wolny, co stanowi dodatkowy atut tego wydarzenia. Kibice są mile widziani, bowiem żadna impreza sportowa nie powinna się bez nich odbywać. Może nie będzie tak gorącej atmosfery, jak podczas konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich na Wielkiej Krokwi, lecz widowisko z pewnością wyśmienite. Miasto Zakopane, będące oficjalnym partnerem zawodów, zaprasza także w związku z tą imprezą do kina Sokół. Odbędą się tam darmowe pokazy najnowszych produkcji filmowych o tematyce narciarskiej. Będzie więc możliwość zapoznać się z wieloma tajnikami związanymi z tą dyscypliną sportu. Zarazić się bakcylem. Być może wielu młodych, którzy będą bawić w Zakopanem w okresie ferii, pomyśli o tym, by w przyszłości popróbować swoich możliwości w owej dyscyplinie.

Czym właściwie jest freeskiing?

Dla mniej wtajemniczonych przypomnijmy, że jest to narciarstwo polegające na skakaniu na skoczniach i wykonywaniu w powietrzu ewolucji takich jak obroty, salta, chwyty za nartę w locie tudzież wykonywanie tricków podobnych do tych wykonywanych na snowboardzie. Do uprawiania freeskiingu używa się specjalnego rodzaju nart, przystosowanych do tego, by można na nich wykonywać opisane wyżej ewolucje.
The North Face Polish Freeskiing Open po raz pierwszy odbyło się w 2004 roku w Zieleńcu. Impreza ta posiada status Międzynarodowych Mistrzostw Polski, dlatego chętnie bierze udział w tychże zawodach czołówka zawodników z Polski i zagranicy. Ewolucje dokonywane podczas konkursu ciągle ulegają jakimś modyfikacjom, pojawiają się nowe, co sprawia że jest to bardzo widowiskowa dyscyplina. Dla dzieci i młodzieży to wyśmienita okazja, by zarazić się tego rodzaju pasją. Ośrodek Rekreacyjno Narciarski Harenda – Zakopane i organizatorzy zawodów w związku z owym jubileuszowym wydarzeniem przygotowali dla uczestników i kibiców kilka atrakcyjnych nowości. Na chętnych czeka tradycyjnie Night Session, w czasie którego, w luźnej atmosferze, przy specjalnym oświetleniu i muzyce zawodnicy prezentują swoje najlepsze triki na przeszkodach w railparku. Wszystkim życzymy super zabawy i gorących emocji!

Est/Zakopiec

ID Artykułu: 93850f871bb4c734

Odpowiedz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

Dzisiejsze Popularne Ogłoszenia

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem