Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

Zakończenie sezonu z mistrzem.

  • Ulica: Kalatówki
  • Gmina/powiat/miejsc.: Zakopane
  • Miejscowość: Zakopane
  • Opublikował: zakopiec

Opis

Zakończenie sezonu z mistrzem.

Polski medalista Andrzej Bachleda-Curuś zaprasza wszystkich miłośników narciarstwa do wspólnego pożegnania sezonu zimowego już w najbliższą sobotę (31 marca) na Kalatówki w Zakopanem.

Nie ma wątpliwości, że w mijającym sezonie polskie narciarstwo alpejskie otrzymało duży zastrzyk energii. Wszystko za sprawą projektu TAURON Bachleda Ski, którego głównym pomysłodawcą jest najbardziej utytułowany polski alpejczyk Andrzej Bachleda-Curuś. Dzięki wsparciu firmy TAURON Polska Energia w kilkunastu ośrodkach narciarskich na południu kraju odbyło się ponad 30 imprez sportowych. Były zawody dla amatorów, jak i zawodowców, dorosłych, ale też dzieci i młodzieży. Łącznie we wszystkich imprezach objętych programem wzięło udział blisko 3000 narciarzy z różnych stron Polski. Marcowe słońce zachęca jednak by spotkać się jeszcze raz i wspólnie zakończyć sezon pełen pozytywnych emocji związanych ze sportową rywalizacją.

Tym razem zawody odbędą się w Suchym Żlebie na Kalatówkach nieopodal Zakopanego i przyjmą formułę „open” – prawo startu mają wszyscy urodzeni przed rokiem 1996 (16 lat i starsi). Oznacza to, że może wziąć w nich udział każdy, kto zgłosi w sobotę rano do biura zawodów i uiści wpisowe w wysokości 20pln. Zawody rozpoczną się o godz. 10.00, a zakończenie z wręczeniem nagród i uroczystą dekoracją zwycięzców zaplanowane jest na godz. 13.30. Uczestnicy proszeni są o stawienie się w biurze zawodów na Kalatówkach od godz. 9.00 gdzie otrzymają swój numer startowy.

Zawody rozegrane zostaną w 4 przejazdach w konkurencji Super Slalom – po dwa przejazdy na dwóch różnych trasach, a do wyniku liczy się suma lepszych czasów z każdej trasy. Poza kategorią open (kobiety oraz mężczyźni) zastosowana zostanie również formuła handicapu uwzględniającego wiek uczestników, który wyrównuje szanse i pozwala porównać wszystkich startujących. W kategorii z przelicznikiem (handicapem) najlepsi wśród mężczyzn i kobiet powalczą o Puchar Andrzeja Bachledy-Curusia. Pełny regulamin zawodów dostępny będzie na stronie www.tauronbachledaski.pl. Jednak tym razem, oprócz wyniku, najważniejsza będzie dobra zabawa, a jak pokazały dotychczasowe imprezy – polscy narciarze potrafią się świetnie bawić.

Dodatkowe informacje oraz zdjęcia ze wszystkich imprez dostępne są na www.facebook.com/TauronBachledaSki oraz na www.tauronbachledaski.pl
Informacje nadesłał:
Andrzej Lesiewski

ID Artykułu: 5024f71d3ab618bc

2,312 liczba wyświetleń, 1 dzisiaj

  

Linki Sponsorowane

Odpowiedz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

Popularne Ogłoszenia Ogółem