Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss  |  tw

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

XVII Jazz Camping Kalatówki

  • Ulica: Kalatówki
  • Miejscowość: Zakopane
  • Nadesłane: Ewa Czamańska
  • Opublikował: Robert Urbański

Opis

XVII Jazz Camping Kalatówki

Już po raz siedemnasty w Tatrach odbędzie się słynna impreza jazzowa- Jazz Camping Kalatówki. Odbywać się będzie w dniach 30 września-6 października. Jest to impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Zakopanego i której historia sięga roku 1959 kiedy to odbyła się w Hotelu Górskim na Kalatówkach po raz pierwszy. Wówczas na Kalatówki zawitała cała śmietanka polskiego jazzu- grały tu takie sławy jak Krzysztof Komeda, Jerzy Duduś Matuszkiewicz, Jan Ptaszyn Wróblewski czy Zbigniew Namysłowski.
W roku 1997 za sprawą Małgorzaty i Zbigniewa Namysłowskich oraz Marty Łukaszczyk- szefowej Kalatówek, impreza została reaktywowana i co roku , przez cały tydzień, odbywa się na początku jesieni.
W tym roku Kalatówki ugoszczą ponad 40 muzyków z Polski, Ukrainy, Rosji i Włoch. Kierownikiem muzycznym jest słynny jazzman Zbigniew Namysłowski. Po raz kolejny w Jazz Campingu udział wezmą Jacek Kochan, Jerzy Bartz, Jan Smoczyński, Michał Heller, Jacek Namysłowski oraz wielu innych. Debiutantami tegorocznej imprezy będzie grupa wybitnych studentów Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Gdańsku.
Tradycyjnie już organizatorzy zapraszają na codzienne wieczorne jam-sessions a w środę, 2.10- na wspólne muzykowanie jazzmanów i kapeli góralskiej, które rokrocznie gromadzi ogromną rzeszę melomanów. Uwieńczeniem imprezy będzie finałowy koncert galowy z udziałem wszystkich muzyków, który odbędzie się w Hotelu na Kalatówkach w sobotę, 5.10 o godzinie 20-ej.
Niewątpliwą atrakcją imprezy są piękne jesienne tatrzańskie pejzaże rozpościerające się z ogromnych okien Hotelu na Kalatówkach. Jesienna pogoda zachęca do wędrówek po Tatrach by wieczorem uczestniczyć wraz z rzeszą melomanów w wieczornych koncertach.
Jak rzekł Zbigniew Namysłowski- uczestnik wszystkich Jazz Campingów- od 1959 roku- „Jazz i góry doskonale do siebie pasują”- gorąco zachęcamy byście Państwo przekonali się o tym osobiście!
Program Jazz Campingu
30.09.2013 inauguracja

01.10.2013 jam session

02.10.2013 jazz i górale

03.10.2013 jam session

04.10.2013 jam session

05.10.2013 koncert finałowy (godz. 20:00), bilety do nabycia w Recepcji Hotelu Kalatówki
Więcej informacji: 18 20 636 44

ID Artykułu: 30352453d015b4f6

Brak Tagów

  

Dzisiejsze Popularne Ogłoszenia

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem