Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

XIII KONKURS MŁODYK TONIECNIKÓW

  • Gmina/powiat/miejsc.: Biały Dunajec
  • Miejscowość: Biały Dunajec
  • Opublikował: zakopiec

Opis

PROTOKÓŁ

Z posiedzenia komisji oceniającej XIII Konkurs Młodyk Toniecników

Biały Dunajec, 18 listopada 2012 roku

 

Komisja w składzie:

  1. Maria Porębska
  2. Wanda Szado Kudasikowa
  3. Sławomir Stoch
  4. Bartłomiej Koszarek

po obejrzeniu 250 toniecników z 34 miejscowości w popisie par solowych i tańca zbójnickiego postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii do 10 lat

Taniec solowy

9 równorzędnych wyróżnień otrzymują:

1. Piotr Majerczyk i Patrycja Pańszczyk – Biołodunajcanie z Białego Dunajca

2. Artur Bratkowski i Aleksandra Bigos – Honaj z Dursztyna

3. Jakub Majek i Paulina Michniak – Tatry z Ratułowa

4. Klemens Mulica i Aneta Komperda – Tatry z Ratułowa

5. Jakub Staszel i Wiktoria Bryja – Mali Śwarni – Nowy Targ

6. Paweł Głód i Magdalena Budzyńska – Mali Wiyrchowanie z Bukowiny Tatrzańskiej

7. Paweł Wójciak i Lidia Trojanowska – Robcusie z Rabki Zdrój

8. Jakub Babicz i Agnieszka Kojs – Mali Wróblowianie

9. Paweł Opyd, Karolina Rapacz, Wioletta Jędraszczak – Serdocki z Podszkla

 

W kategorii do 10-13 lat

Taniec solowy

7 równorzędnych wyróżnień otrzymują:

1. Jan Łaś i Anna Łaś – Leśnica – Groń

2. Jan Jakubiec i Karolina Styrczula – Krzesany z Cichego

3. Paweł Dziedzina i Ola Dziedzina – Regle z Poronina

4. Marcin Staszel i Małgorzata Piszczór – Mali Bystrzanie z Nowego Bystrego

5. Bartosz Cieśniarski i Agnieszka Fitrzyk – Mali Hamernicy z Krakowa

6. Dariusz Surówka i Magdalena Wójciak – Robcusie z Rabki Zdrój

7. Kamil Majerczyk i Joanna Pawlikowska – Biołodunajcanie  z Białego Dunajca

 

W kategorii do 14-16 lat

Taniec solowy

7 równorzędnych wyróżnień otrzymują:

1. Grzegorz Słodyczka i Patrycja Galica – Zbójnicek z Zębu

2. Klemens Słodyczka i Anastazja Lasak – Zbójnicek z Zębu

3. Bartek Mrowca i Natalia Bartol – Mali Wiyrchowanie z Bukowiny Tatrzańskiej

4. Jakub Styrczula i Izabella Rysula – Polany z Kościeliska

5. Hubert Bobak i Małgorzata Szeliga – Zbójnicek z Zębu

6. Maciej Tylka i Paulina Kowalczyk – Ślebodni z Leśnicy Gronia

7. Paweł Sarniak i Katarzyna Kąś – Zespół przy ZP w Piekielniku

 

Taniec zbójnicki

kat. do 10 lat

I miejsce – zespół Zawaternik z Leśnicy Gronia

I miejsce – zespół Żeleźnica z Pieniążkowic

II miejsce – zespół Mali Hamernicy z Krakowa

III miejsce – zespół Turnie ze Starego Bystrego

 

Taniec zbójnicki

kat. 10 – 16 lat 

I miejsce – zespół przy ZP w Piekielniku
II miejsce –zespół Ślebodni z Leśnicy Gronia
II miejsce –zespół Mali Bystrzanie z Nowego Bystrego
III miejsce – zespół Sykowni z Załucznego

wyróżnienie – Turnie ze Starego Bystrego

Specjalne wyróżnienia:

Jana Łasia z Leśnicy Gronia

Oli Dziedziny – Regle Poronin

 

  1.             W konkursie wzięło udział 250 uczestników. Jury podkreśla wysoki poziom konkursu.

 

Jury składa szczególne podziękowania muzykantom, prowadzącej konferansjerkę Bogumile Kułach oraz organizatorom XIII Konkursu Młodyk Toniecników.

Organizatorzy Konkursu pragną serdecznie podziękować sponsorom Urzędowi Gminy  i Radzie Gminy Biały Dunajec oraz białodunajeckim twórcom ludowym pani Janinie Bentkowskiej i panom Andrzejowi Bukowskiemu Kubieńciowi i Stanisławowi Łukaszczykowi Cibiorzowi.

 

***

[mudslide:picasa,0,biuro@zakopiec.info,5812538663133493249]

Konkurs Młodyk Toniecników

Przed nami XIII KONKURS MŁODYK TONIECNIKÓW, który odbędzie się w niedzielę
18 listopada 2012 roku w Auli przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr
1 w Białym Dunajcu. Do udziału w konkursie zapraszamy dzieci tańczące w
podhalańskich zespołach regionalnych. Oceniany będzie taniec solowy, a także
grupy zbójnickie. Początek konkursu od godziny 10:00. Na wszystkich
uczestników czekają dyplomy i upominki, dla wyróżnionych dodatkowo nagrody.
Zgłoszenia przyjmujemy do 16 listopada – telefonicznie (182001690), faksem
(182073330), mailowo ( gok@bialydunajec.com.pl) i osobiście w budynku
Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu od poniedziałku do piątku w
godzinach 10 – 16.

ID Artykułu: 93550a7ce558dc4a

Brak Tagów

3,445 liczba wyświetleń, 1 dzisiaj

  

Linki Sponsorowane

Odpowiedz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

Popularne Ogłoszenia Ogółem