Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss

51 Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

XI Tatrzańskie Forum Gospodarcze

Opis

W dniach 27 i 28 listopada 2009 roku, w hotelu Mercure Kasprowy w Zakopanem, odbędzie się XI Tatrzańskie Forum Gospodarcze. Jego temat to „Ziemie górskie – kultura i natura”.
Forum, organizowane przez Tatrzańską Agencję Rozwoju Promocji i Kultury, ma na celu popularyzowanie wiedzy na temat Podhala oraz zacieśniania współpracy lokalnych władz samorządowych, wojewódzkich, powiatowych i gminnych z przedstawicielami szczebla rządowego oraz biznesu. Jest także miejscem spotkania wszystkich środowisk związanych z terenami górskimi.
Część konferencyjna podzielona będzie na panele tematyczne: Panel A – „Sozologia –ochrona środowiska i racjonalne użytkowanie jej zasobów” i Panel B – „Unikalna kultura terenów górskich – bogactwo i różnorodność znaczeń”. Poruszane będą między innymi tematy dotyczące polityki regionalnej Unii Europejskiej dla terenów górskich, roli samorządu w poprawie jakości życia w górach, ochrony środowiska i racjonalnego użytkowania jego zasobów. Przedstawiona zostanie sylwetka Walerego Goetla – twórcy sozologii, jednym z tematów będzie także pozytywna moda na ekologię – świadomość i kultura ekologiczna , bezpieczeństwo w górach , unikalna kultura terenów górskich, produkt kulturowy Podhala i jego wykorzystanie w turystyce.
Prelegentami będą między innymi: Poseł do Parlamentu Europejskiego Pani Róża Thun, Wiceprezes Związku Podhalan w Polsce Pan Władysław Motyka, Prof. Nadzw. Dr Tadeusz Burzyński, Dziekan Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach Dr Marek Łabaj, Dr Stanisława Trebunia Staszel, Prof. Dr Anna Mlekodaj, Dr Piotr Sadowski a także Pan Tomasz Zwijacz i Wiesław Siarzewski (TPN), Pan Franciszek Bachleda Księdzularz – Dyrektor COS, Jan Krzysztof – Naczelnik TOPR.
Gościem honorowym będzie Wicepremier Rządu RP Waldemar Pawlak.
Podczas XI Tatrzańskiego Forum Gospodarczego osoby zasłużone dla regionu zostaną nagrodzone Marką Tatrzańską – Certyfikatem Jakości – który z roku na rok zyskuje na znaczeniu. Konferencji towarzyszyć będą liczne atrakcje, między innymi: wizyta w Aquaparku w Bukownie Tatrzańskiej oraz Stacji Narciarskiej w Białce Tatrzańskiej. Forum zakończy się Balem Gazdowskim w Karczmie na Harendzie w Zakopanem.
Szczegółowy program XI Forum Gospodarczego znajdą państwo na stronie internetowej: www.tatry.pl

ID Artykułu: brak

Brak Tagów

1,064 liczba wyświetleń, 1 dzisiaj

  

Linki Sponsorowane

Popularne Ogłoszenia Ogółem

Dzisiejsze Popularne Ogłoszenia