Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

Wystawa rękodzieła tkackiego – Nowy Targ

  • Gmina/powiat/miejsc.: Nowy Targ
  • Miejscowość: Nowy Targ
  • Nadesłane: Monika Poręba- Strycharz
  • Opublikował: Robert Urbański

Opis

Wystawa rękodzieła tkackiego
Do końca stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury Nowym Targu obejrzeć można wystawę „Od włókna do tkaniny”. Wystawa prezentuje tkaniny, rysunki i projekty wykonane przez uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 5 kierunku rękodzielnik wyrobów włókienniczych.
Prace są efektem połączenia wyobraźni artystycznej i umiejętności warsztatowych wychowanków. Autorzy prac wykorzystali wszystkie techniki i sploty, by móc zaprezentować misterną sztukę tworzenia tkanin przy pomocy osnowy i wątku. Wystawa jest doskonałą okazją poznania misternej sztuki tkactwa w sposób „namacalny”. Tkactwo jest twórczością wymagającą cierpliwości, precyzji, wyobraźni. Tkając uczniowie poszukują coraz doskonalszej formy, coraz pełniejszego wyrazu. To dość mozolne i pracochłonne zajęcie daje w efekcie ogromną radość i relaks, a w konsekwencji satysfakcję. Prezentowane na wystawie prace powstały pod kierunkiem pań: Magdaleny Zastawnik i Teresy Czyż.
Takie niezwykłe umiejętności można nabyć w Zasadniczej Szkole Zawodowej Nr 5 przy Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym Nr 1 w Nowym Targu. Placówka obejmuje kształceniem, wychowaniem i opieką młodzież ze specjalnymi potrzebami edukacjami. Szkoła umożliwia zdobycie umiejętności i wiadomości niezbędnych do uzyskania dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe po zdaniu egzaminów w zakresie wszystkich kwalifikacji wyodrębnionych w danym zawodzie, oraz suplementu do dyplomu – „europassu”. Zawody, w których kształci szkoła: cukiernik, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, kucharz, krawiec, pracownik pomocniczy obsługi hotelowej, rękodzielnik wyrobów włókienniczych.

ID Artykułu: 24752cbce9f5e903

Brak Tagów

1,449 liczba wyświetleń, 1 dzisiaj

  

Linki Sponsorowane

Popularne Ogłoszenia Ogółem

Dzisiejsze Popularne Ogłoszenia