Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

49 MFFZG – Wystawa i konkurs fotograficzny „Żywioł Folkloru”

  • Gmina/powiat/miejsc.: Zakopane
  • Miejscowość: Zakopane
  • Nadesłane: Anna Karpiel-Semberecka
  • Opublikował: Robert Urbański 'zakopiec'
49 MFFZG – Wystawa i konkurs fotograficzny „Żywioł Folkloru”

Opis

Wystawa i konkurs fotograficzny „Żywioł Folkloru”
Odkryjmy to, co w Festiwalu najpiękniejsze!
Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem nie tylko daje możliwość odkrywania korzeni oraz bezpośredniego spotkania z góralską kulturą, tradycją, muzyką, tańcem, rzemiosłem i kuchnią, ale także nieustannie zachwyca. Jego piękno skryte jest w detalach, takich jak misternie zdobione elementy ludowego stroju, emocje malujące się na twarzach uczestników, dynamika tańca…
Organizatorzy Festiwalu zachęcają do odkrywania niezwykłych estetycznych walorów tego wydarzenia poprzez udział w konkursie fotograficznym „Żywioł Folkloru”. W tym roku został on ogłoszony już po raz czwarty. Każdy może spróbować w nim swoich sił i uchwycić w kadrze kolorowe roztańczone zespoły z całego świata. Dwie konkursowe kategorie obejmują zdjęcia wykonane przez publiczność oraz akredytowanych przy Festiwalu dziennikarzy i fotoreporterów. Zdjęcia należy nadsyłać w terminie do 30 września 2017 r. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 20 października 2017r., a nagrodzone prace prezentowane będą podczas kolejnej edycji Festiwalu. Autorzy najlepszych prac otrzymają atrakcyjne nagrody. Z regulaminem można zapoznać się na stronie www.festiwale.zakopane.pl
Natomiast zlokalizowana na ul. Krupówki poniżej oczka wodnego wystawa prezentować będzie zwycięskie fotografie nadesłane na trzecią edycję konkursu „Żywioł Folkloru”, który odbywał się w ramach 48. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. Ukazują one piękno folkloru górali z różnych regionów świata. Otwarcie plenerowej wystawy odbędzie się 17 sierpnia o godz. 16:00.
Organizatorzy:
Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula
Zakopiańskie Centrum Kultury
Biuro Prasowe MFFZG
Patronat medialny:
Tygodnik Podhalański
Press
Zakopiec (www.zakopiec.info)

KONKURS FOTOGRAFICZNY

Podczas jubileuszowego 50. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich serdecznie zapraszamy zarówno akredytowanych fotoreporterów, jak również publiczność do udziału w piątej edycji konkursu fotograficznego „Żywioł Folkloru”.

Celem konkursu jest ukazanie piękna folkloru górali z różnych regionów świata oraz promocja Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem, a także zachęta dla dziennikarzy, fotoreporterów oraz szerokiej publiczności do aktywnego uczestnictwa w tym wydarzeniu oraz docenienia jego walorów estetycznych.

W tym roku Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich świętuje swoje Złote Gody. Przez pół wieku skupiał on górali z całego świata, miłośników i znawców folkloru oraz mieszkańców i turystów wokół jednej idei – pielęgnowania i kultywowania dziedzictwa przodków i dzielenia się z innymi bogactwem góralskiej tradycji. Podczas tej szczególnej edycji Festiwalu zachęcamy uczestników konkursu, aby na fotografiach oddać klimat jubileuszu, a także w ogłoszonym w Zakopanem Roku Twórczości Rodzimej przyjrzeć się towarzyszącym Festiwalowi twórcom ludowym, kunsztowi ich pracy oraz pięknym artystycznym wyrobom.

Organizatorem konkursu jest Burmistrz Miasta Zakopane, a patronami medialnymi i fundatorami dodatkowych nagród od pierwszej edycji konkurs są: Tygodnik Podhalański, Zakopiec.info, magazyn Press. W jury zasiadają m.in.: Bartłomiej Jurecki (Tygodnik Podhalański, fotograf, laureat wielu prestiżowych polskich i międzynarodowych konkursów fotograficznych) i Robert Urbański (Zakopiec.info, fotograf od wielu lat dokumentujący wydarzenia kulturalne w Zakopanem). W tym roku partnerem konkursu został Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, a do grona jurorów dołączyła dr Klaudia Cymanow-Sosin – zastępca dyrektora Instytutu.

Festiwal dla wszystkich fotografujących stwarza naprawdę ogromne możliwości. Żywioł folkloru, barwne ludowe stroje, dynamika tańca, malujące się na twarzach emocje, ciekawe instrumenty i rekwizyty – to wszystko aż prosi się, by stać się fotograficznym kadrem. Zapraszamy więc do udziału w kolejnych edycjach, w których każdy może spróbować swoich sił!

Zdjęcia należy nadsyłać w terminie od 1 do 30 września 2018 r. Rozstrzygnięcie i ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 31 października 2018 r. Szczegółowy regulamin – Regulamin Konkursu Fotograficznego MFFZG2018.pdf

POKONKURSOWA WYSTAWA

Laureaci konkursu „Żywioł Folkloru”, których prace prezentowane będą na wystawie:

Kat. I Akredytowani dziennikarze i fotoreporterzy

Nagroda główna:
– Marcin Szkodziński z Kościeliska (za zestaw zdjęć)

Nagroda specjalna Tygodnika Podhalańskiego:
– Marcin Szkodziński z Kościeliska (za zdjęcie nr 1)

Wyróżnienia:
– Dariusz Jonek z Zakopanego (za zestaw zdjęć)
– Paweł Dobrzyński z Zakopanego (za zestaw zdjęć)
– Barbara Hadowska z Kościeliska (za zestaw zdjęć)
– Tomasz Osuchowski z Zakopanego (za zestaw zdjęć)

Kat. II Publiczność

Nagrody główne:

– Jan Markiewicz z Krakowa (za zestaw zdjęć)
– Czesław Tarkowski z Gdańska (za zestaw zdjęć)

Nagroda specjalna portalu Zakopiec.info:
– Jan Markiewicz z Krakowa (za zdjęcie nr 5)

Wyróżnienia:
– Małgorzata Borkowska-Misztal z Royal Palm Beach (za zdjęcie nr 5)
– Sylwia Żołądek ze Szczecina (za zdjęcie nr 1)

ID Artykułu: 316598eb5f475e56

Linki Sponsorowane

Popularne Ogłoszenia Ogółem