Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss  |  tw

Vi Puchar Zakopanego w narciarstwie alpiejskim

Wypadek Zakopane COS

Opis

Podczas rozbiórki starego budynku COS doszło do zawalenia części konstrukcji. Dwie osoby nie żyją, wszystkie jednostki ratownicze wywołały emocjonalny szok wsród turystów i zakopiańczyków przejeżdzając przez ulice Zakopanego. Kilka jednostek straży, pogotowia i policji przejechały przed moim domem w ciągu kilku minut.

R. Urbański

Informacja prasowa od Straży pożarnej:
„Informacja o działaniach straży pożarnej podczas katastrofy budowlanej na terenie Hotelu COS w Zakopanem w dniu 13.07.2010 r.
Wczoraj, tj. 13.07.2010 r. około godziny 9:00 miał miejsce wypadek na terenie budowy Hotelu COS w Zakopanem. Na robotników pracujących przy rozbiórce ściany z wysokości trzeciego piętra spadł balkon i kawałek ściany o masie ok. 10 ton. W wyniku zdarzenia cztery osoby zostały poszkodowane z czego trzy były przygniecione balkonem Dyżurny operacyjny powiatu natychmiast zadysponował na miejsce zastępy JRG PSP Zakopane i zastęp OSP Olcza. Na miejscu udali się również ratownicy Pogotowia Ratunkowego, Policja, Prokurator i inspektorzy Nadzoru Budowlanego.
Pierwsze zastępy przybyły na miejsce po 5 minutach od zgłoszenia i natychmiast przystąpiły do działań. W wyniku rozpoznania ustalono, że trzech robotników znajduje się pod zawalonym balkonem a czwarty została jedynie lekko rany i sam opuścił miejsce wypadku. Strażacy za pomocą poduszek pneumatycznych podnieśli balkon i wydostali robotników spod gruzów. Przybyłe na miejsce zespoły Pogotowia Ratunkowego natychmiast przystąpiły do reanimacji. W przypadku dwóch mężczyzn lekarz stwierdził zgon już na miejscu zdarzenia, trzeci mężczyzna został przewieziony do szpital gdzie po paru godzinach zmarł. Czwarty robotnik został opatrzony na miejscu. ”

kpt. Marek Szydło

ID Artykułu: brak

Brak Tagów

  

Dzisiejsze Popularne Ogłoszenia

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem