Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss

52 Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich Zakopane 2021

Wykład Julity Dembowskiej z cyklu wykładów „Wokół Atmy”

  • Ulica: Kasprusie 19
  • Gmina/powiat/miejsc.: Zakopane
  • Organizator: Muzeum Karola Szymanowskiego
  • Miejscowość: Zakopane
  • Nadesłane: Agnieszka Gąsienica – Giewont
  • Opublikował: Robert Urbański

Opis

Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma” w Zakopanem zaprasza na wykład Julity Dembowskiej, otwierający cykl wykładów „Wokół Atmy” w 2014 roku.

28 stycznia (wtorek), godz. 18:00, willa „Atma”, ul. Kasprusie 19

Temat spotkania:

Krążą o mnie plotki wyssane z wielkiego palca czyjejś brudnej nogi, czyli kilka słów o Stanisławie Ignacym Witkiewiczu (Witkacym) w Zakopanem…

prowadzący: Julita Dembowska – historyk sztuki, adiunkt w Dziale Sztuki Muzeum Tatrzańskiego im. dra T. Chałubińskiego w Zakopanem. Zajmuje się opracowaniem zbiorów, zwłaszcza dorobkiem Władysława Hasiora oraz sztuką współczesną. Organizuje wystawy oraz działania związane z edukacją z zakresu sztuki, m.in. w 2013 roku organizacja wystaw „Trenowanie fantazji. Pomniki Władysława Hasiora”, „Gabinety Osobliwości. Malarstwo Anny Schumacher”. Autorka kilkunastu tekstów i wystąpień dot. m.in.: Władysława Hasiora, Stanisława Ignacego Witkiewicza, zakopiańskiej kolonii artystycznej dwudziestolecia międzywojennego.

W cyklu wykładów organizowanych w Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma” w Zakopanem, Oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie, poruszane będą przez osoby reprezentujące różne dyscypliny i środowiska, tematy i zagadnienia związane z życiem, osobowością i muzyką Karola Szymanowskiego w szerokim kontekście kultury. Spotkania są kontynuacją wykładów pod nazwą „Wokół Atmy”, odbywających się w ubiegłym roku.

Wstęp wolny, zapraszamy.

Fotografia: Stanisław Ignacy Witkiewicz, „Portret Karola Szymanowskiego”, 1931, pastel na papierze, fot. Zbiory Muzeum Narodowego w Krakowie

Agnieszka Gąsienica – Giewont

adiunkt, z-ca Kier. Oddziału Muzeum K. Szymanowskiego w willi „Atma”

Muzeum Narodowe w Krakowie

ul. Kasprusie 19, 34-500 Zakopane

ID Artykułu: 77852e23dfc49fe7

1,285 liczba wyświetleń, 1 dzisiaj

  

Linki Sponsorowane

Popularne Ogłoszenia Ogółem

Dzisiejsze Popularne Ogłoszenia