Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss  |  tw

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

wydarzenie pt. „Zachwycający renesans – muzyka i moda w XVI stuleciu

  • Ulica: Droga do Białego 3
  • Gmina/powiat/miejsc.: Zakopane
  • Miejscowość: Zakopane
  • Opublikował: Robert Urbański
wydarzenie pt. „Zachwycający renesans – muzyka i moda w XVI stuleciu

Opis

Szanowni Państwo, w sobotę 1 sierpnia zapraszamy Państwa na wyjątkowe wydarzenie pt. „Zachwycający renesans – muzyka i moda w XVI stuleciu: koncert muzyki dawnej połączony z pokazem historycznej mody w formie inscenizacji teatralnych, godz. 19:00, Hotel Belvedere w Zakopanem ( ul. Droga do Białego 3).

Wystąpią:

Zespół Muzyki Dawnej FLORIPARI
Teatr NOMINA ROSAE

Tego dnia zabierzemy Państwa w muzyczną opowieść o dniu urodzin Króla Zygmunta Augusta. Zaprezentujemy dzień z życia jednego z najświetniejszych dworów ówczesnego świata. Rytm dnia odmierzany będzie delikatnymi krokami znakomitych tancerzy. Usłyszą Państwo muzykę etniczną wielu wspólnot narodowych: Litwinów, Rusinów, Żydów, Niemców, Wołochów – zamieszkujących kraj niespotykanej tolerancji – Królestwo Zygmunta Augusta. Feeria i rewia barw i kolorów – po równo dla oka i ucha. Pokaz mody renesansowej z oryginalną muzyką na żywo na dawnych instrumentach. I koncert – muzyczna opowieść o dniu urodzin Króla!

Wydarzenie odbywa się w ramach VII Międzynarodowego Festiwalu Muzyka na Szczytach.

*FLORIPARI (rzeźbiący kwiaty) – Zespół Muzyki Dawnej z Zamku Królewskiego na Wawelu
Formacja została utworzona przez absolwentów krakowskiej Akademii Muzycznej oraz Królewskiego Konserwatorium w Hadze. Wykonuje muzykę renesansu i baroku na instrumentach historycznych lub ich kopiach z uwzględnieniem dawnych technik wykonawczych. Ideą działalności zespołu jest przybliżanie ciągle mało znanej kultury muzycznej renesansu i baroku. Istotnym przesłaniem dla FLORIPARI jest potrzeba odkrywania i prezentowania szczególnie polskiej dawnej sztuki muzycznej.

**Teatr NOMINA ROSAE
Teatr Nomina Rosae przygotowuje i realizuje spektakle oraz widowiska oparte na arcydziełach polskiej literatury średniowiecza, renesansu i baroku, a także na dawnych tekstach literackich i poetyckich roztaczając przed widzami czar minionych epok. Jest to jedyny tego typu teatr w Polsce.

Bilety do nabycia w siedzibie Stowarzyszenia im. Mieczysława Karłowicza, ul. Na Wilcznik 1, Zakopane, tel. 606660502 lub przed koncertem.

Link do wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/969718083079911/

Z poważaniem

Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza
ul. Na Wilcznik 1
34-500 Zakopane

ID Artykułu: 31755bc68e098719

Brak Tagów

  

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem