Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss

51 Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

Wrzesień w Tatrach – niedźwiedź na szlaku i inne atrakcje!

Opis

Nie od dziś wiadomo, że jesień w Tatrach potrafi zaskoczyć piękną pogodą i idealnymi warunkami do uprawiania górskich wycieczek. Jest naprawdę wiele plusów bawienia pod Giewontem o tej właśnie porze roku. Jednym z nich to fakt, iż jest wówczas o wiele mniej turystów aniżeli podczas sezonu letniego czy zimowego. Tatrzańskie lasy mienią się wszelakimi kolorami od rudego, po czerwony i złoty. W niektórych rejonach tychże gór kwitnie roślina zwana sita skucina, przybierająca jesienią czerwoną barwę ( na przykład rośnie na Czerwonych Wierchach tudzież Ornaku ).

Już we wrześniu czeka na wycieczkowiczów jeszcze jedna niewątpliwa atrakcja, choć nie każdy by się pod tym podpisał, mianowicie na szlaku lub niedaleko niego można spotkać żerującego niedźwiedzia. Otóż o tej porze roku owe drapieżniki szukają pożywienia, aby zdobyć odpowiednią ilość tłuszczu przed zimą. Niedźwiedzie żerują na przykład na łąkach w okolicach regla dolnego. Pracownicy TPN ostrzegają przed dokarmianiem tychże czworonogów, a także przed zbliżaniem się do nich. W razie bliskiego spotkania z brunatniakiem na szlaku należy powoli się wycofać, nie wykonując żadnych gwałtownych ruchów.

Gdy zaczyna się jesień niedźwiedzie stają się wyjątkowo ruchliwe. Przemierzają wiele kilometrów w poszukiwaniu pożywienia. Turyści wędrujący tatrzańskim szlakiem jesienną porą często alarmują telefonicznie pracowników parku, iż własnie zobaczyli blisko szlaku miśka. Owe czworonogi przebywają nawet 20 do 10 metrów od ścieżek, po których wędrują wycieczkowicze. Między innymi zdarza się tak na Goryczkowej czy Kondratowej. Jesień w Tatrach to naprawdę atrakcyjna pora roku, wszytko zależy od pogody nie tylko atmosferycznej, ale i pogody ducha oraz pozytywnego nastawienia.

ID Artykułu: 400522b0c9e90b7c

Brak Tagów

2,181 liczba wyświetleń, 1 dzisiaj

  

Linki Sponsorowane

Popularne Ogłoszenia Ogółem