Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

World Snow Day 2013 w Zakopanem

  • Ulica: Polana Szymaszkowa
  • Gmina/powiat/miejsc.: Zakopane
  • Kod pocztowy: 34-500
  • Miejscowość: Zakopane
  • Opublikował: Robert Urbański

Opis

To byłoby dopiero, gdyby tegoroczny Światowy Dzień Śniegu i zawody Koziołka Matołka odbywały się pod Giewontem bez śniegu. Całe szczęście zima powróciła pod Tatry na dobre. Śniegu jest dość, a do tego szczypie lekki mróz. Impreza zaplanowana jest na 20 stycznia 2013 roku. Zakopane ma już za sobą pierwsze zorganizowanie takowego wydarzenia. W 2012 roku impreza odbyła się 22 stycznia w Zakopanem a także w jej ramach – 63 Memoriał Kornela Makuszyńskiego, czyli słynne zawody Koziołka Matołka. W tym roku czeka nas Word Snow Day 2013 i 64 Memoriał Kornela Makuszyńskiego razem z Koziołkiem Matołkiem.

Word Snow Day, czy Światowy Dzień Śniegu jest częścią kampanii Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS. Decyzję o jego ustanowieniu podjęto w 2010 roku podczas kongresu FIS w Antalyi. Jest to część kampanii edukacyjnej FIS zatytułowanej „Bring Children to the Snow”. Co jest celem tego rodzaju kampanii? W ten sposób promuje się nie tylko zabawę na śniegu, lecz także edukację z nim związaną. W roku 2013 na całym świecie będzie działać na rzecz tejże imprezy 250 organizatorów. 20 stycznia na Polanę przy Wielkiej Krokwi zaprasza się dzieci wraz z rodzicami i opiekunami na piknik. Zabawa będzie trwała od 10 do godziny 14. Co min. zobaczymy w programie? Otóż, czekają tam na uczestników gorące emocje : zawody w biegach narciarskich i skokach w ramach 64 Memoriału Kornela Makuszyńskiego, lepienie bałwana, „jabłuszkowe” szaleństwa, czyli zjazdy na plastikowych sprzętach. Trasy są odpowiednio przygotowane do tego typu dziecięcych rywalizacji, nad najmłodszymi będą czuwać instruktorzy. Młodzież zostanie pouczona o bezpiecznym zachowaniu na stokach narciarskich i na górskim szlaku. Rzecz jasna, nie obejdzie się bez nagród, dyplomów i pucharów.

Oficjalnego otwarcia WSD w Zakopanem dokona oczywiście sam burmistrz miasta, Janusz Majcher. Stanie się to o godzinie 10 tej. Zawody 64 Memoriału im. Kornela Makuszyńskiego „Koziołek Matołek” rozpoczną się o godzinie 10.30. O godzinie 11 tej wystąpi zespół Jowita Band wraz z animatorami. O godzinie 11.30 dieci złożą życzenia w ramach Koncertu życzeń dla Babci i Dziadka. Oficjalne wręczenie nagród za konkurs plastyczny „Mój Światowy Dzień Śniegu” będzie miał miejsce o godzinie 12 tej, zaś o 13 tej zostaną rozdane nagrody 64 Memoriału im. Kornela Makuszyńskiego. Zakończenie przewidziane jest na godzinę 14 tą. To tylko niektóre szczegóły programu Word Snow Dey 2013 w Zakopanem. Rodzinne pikniki w ramach WSD odbędą się nie tylko w Zakopanem. Będzie można w nich uczestniczyć także w takich miastach jak Ojców, Warszawa czy Zalesie Górne.

Święto Śniegu, które miasto Zakopane organizuje po raz drugi, impreza pod patronatem Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, jest także wspaniałym przeżyciem dla feriowiczów, aktualnie bawiących pod Giewontem. Dzieci i młodzież zakosztują gorących emocji. Będzie można uwiecznić najciekawsze momenty tegoż zdarzenia w obiektywach swoich aparatów fotograficznych. Głównym punktem imprezy jest, rzecz jasna, Memoriał Kornela Makuszyńskiego, zawody słynnego Koziołka Matołka. Prócz Memoriału w ramach WSD obok Krokwi odbędą się pokazy i prezentacje ratowników TOPR, pracowników TPN i policjantów. Życzymy młodzieży, rodzicom, opiekunom i kibicom super emocji!

PROGRAM OBCHODÓW WORLD SNOW DAY W ZAKOPANEM*
10.00 – otwarcie oficjalne WSD – Burmistrz Miasta Zakopane Pan Janusz Majcher
10.15 – rozgrzewka sceniczna przed zawodami – instruktorzy SITN
10.30 – rozpoczęcie zawodów 64. Memoriału im. Kornela Makuszyńskiego „Koziołek Matołek”
10.45 – program sceniczny – scenka TPN
11.00 – występ zespołu JOWITA BAND oraz animatorów
11.15 – grupa ACRO-DANCE „Podhalańskie impresje cyrkowe”
11.30 – Koncert życzeń dla Babci i Dziadka (składają dzieci)
11.40 – Koncert zespołu JOWITA BAND oraz animatorów
12.00 – Oficjalne wręczenie nagród za konkurs plastyczny „Mój ŚWIATOWY DZIEŃ ŚNIEGU”
12.15 – Grupa taneczna ROCKUS – taniec hip-hop
12.30 – Krzysztof „KiQu” Riewold – żongler, performer,raper półfinalista IV edycji „Mam Talent”
12.45 – Koncert życzeń dla Babci i Dziadka
13.00 – rozdanie nagród 64. Memoriału im. Kornela Makuszyńskiego
14.00 – Zakończenie

 

ID Artykułu: 30950f8fa1ddf65f

1,886 liczba wyświetleń, 1 dzisiaj

  

Linki Sponsorowane

Odpowiedz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

Popularne Ogłoszenia Ogółem

Dzisiejsze Popularne Ogłoszenia