Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss  |  tw

51 Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

Wodny Patrol

Opis

Wodny Patrol odwiedził Zakopane

W ostatni weekend (14. i 15. sierpnia), w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Mamo, Tato, wolę wodę!”, Zakopane odwiedził Wodny Patrol. Jego zadaniem było sprawdzenie, czy mieszkańcy Zakopanego oraz rodziny spędzające tam wakacje z dziećmi pamiętają o piciu wody podczas upalnych dni. Akcji przewodził Zdrojek – maskotka kampanii „Mamo, Tato, wolę wodę!”, która wzbudzała ogromne zainteresowanie i sympatię wśród najmłodszych.

Akcja Wodny Patrol została przeprowadzona w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Mamo, tato, wolę wodę!”, której celem jest zwiększanie świadomości na temat roli wody w diecie dzieci oraz kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych. W sobotę Wodny Patrol można było spotkać na zakopiańskich Krupówkach a w niedzielę – przy dolnej stacji Kasprowego Wierchu w Kuźnicach.

W trakcie akcji, Wodny Patrol zatrzymywał się przy rodzinach z dziećmi i podejmował krótką rozmowę, przypominając rodzicom o znaczeniu picia wody przez najmłodszych. Dodatkowo, osoby zainteresowane tematem mogły poradzić się eksperta ds. żywienia – Ewy Kurowskiej. Odpowiadała ona na wiele pytań dotyczących wody i wartości, jakie z jej picia wynikają. Doradzała też, na co zwracać szczególną uwagę, komponując posiłki dla całej rodziny, ze szczególnym uwzględnieniem jej najmłodszych członków.

Wodny Patrol wręczał materiały edukacyjne z praktycznymi informacjami, dlaczego i jak zachęcać maluchy do picia wody. Wszystkim, którzy wykazali się wiedzą
na temat prawidłowych nawyków żywieniowych, Zdrojek wręczał specjalne znaczki kampanii „Mamo, Tato, wolę wodę!” oraz wodę Żywiec Zdrój.

Wodne Patrole odwiedziły już Trójmiasto i Zakopane. Akcja odbędzie się jeszcze w Warszawie i Wrocławiu. Wodne Patrole to jeden z elementów drugiej edycji kampanii „Mamo, Tato, wolę wodę!”, która rozpocznie się w październiku i obejmie swoim zasięgiem 120 miast. Do 2000 przedszkoli trafią wówczas materiały edukacyjne wprowadzające przedszkolaki w świat wody.

Więcej informacji o akcji znaleźć będzie można na www.MamaNaCzasie.pl

—————–
Od Zakopca.
Ciekawe, że w tym samym czasie Coca Cola robiła swoją akcję rozdawania puszek z colą. Zapytani dowożący nowe zgrzewki nic nie wiedzieli na temat co to za akcja, ile już rozdali.
Pozdrówka dla obu ekip.
Robert Urbański/zakopiec

ID Artykułu: brak

Brak Tagów

  

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem