Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss  |  tw

Taneczna Impreza MANU FEST

WITAMY NA KRÓLEWSKIM ETAPIE 72. TOUR DE POLOGNE

  • WWW: http://tourdepologne.pl/
  • Gmina/powiat/miejsc.: Bukowina Tatrzańska
  • Organizator: LANG TEAM Sp. z o.o.
  • Miejscowość: Bukowina Tatrzańska
  • Opublikował: Robert Urbański

Opis

Królewski etap 72. Tour de Pologne z BUKOVINA Terma Hotel Spa do Bukowiny Tatrzańskiej powinien rozstrzygnąć o klasyfikacji końcowej całego wyścigu. Żółtej koszulki lidera broni dziś Belg Bart De Clercq (Lotto – Soudal)

Informacje techniczne na temat tego ETAU

Etap wokół Bukowiny to najbardziej wymagający sprawdzian dla kolarzy biorących udział w Tour de Pologne. Po starcie z BUKOVINA Terma Hotel Spa peleton pomknie w stronę Zakopanego, gdzie kolarze przejadą trzy krótkie okrążenia i powalczą na Premii Specjalnej. Później przed nimi cztery okrążenia z ośmioma Górskimi Premiami I kategorii Tauron. Kolarze cztery razy wjadą na Ząb i cztery razy na Ścianę BUKOVINA, a finiszować będą w Bukowinie Tatrzańskiej około 18.45.

Królewskiemu etapowi zawsze towarzyszą największe emocje, ponieważ to właśnie on decyduje o zwycięstwie w całym wyścigu. Cieszymy się, że możemy kibicować światowej czołówce kolarzy i wspólnie dopingować ich na trasie. W tym roku będzie to można zrobić również w specjalnej Strefie Kibica BUKOVINA, którą zorganizowaliśmy przy Ścianie BUKOVINA. Tradycją królewskiego etapu jest również świętowanie sportowej rywalizacji w Termach BUKOVINA, w których każdy sportowiec może się zregenerować i wypocząć – mówi Edward Kuchta, prezes Fundacji BUKOVINA.

O końcowe zwycięstwo powinno walczyć dwunastu zawodników, których w klasyfikacji dzieli maksymalnie 17 sekund. Wśród nich są między innymi Fabio Aru (Astana), Christophe Riblon (AG2R), czy Jon Izaguirre (Movistar). Najlepszy z Polaków Tomasz Marczyński jest 21. i traci do lidera ponad dwie minuty. Informacje o miejscu startu – BUKOVINA Terma Hotel Spa (http://www.hotelbukovina.pl/), informacje o miejscu mety Bukowina Tatrzańska (http://ugbukowinatatrzanska.pl/)

Czołowa piątka klasyfikacji generalnej Skandia:

Bart De Clercq (Lotto Soudal) 20:55:42 15:06:27
Diego Ulissi (Lampre Merida) 04’
Davide Formolo (Cannondale Garmin) 06’
Ben Hermans (BMC) 09’
Jon Izaguirre (Movistar) 09’

Lider klasyfikacji Najlepszy Góral Tauron: Grega Bole (CCC Sprandi Polkowice)
Lider klasyfikacji Najaktywniejszy Zawodnik Lotto: Kamil Gradek, Reprezentacja Polski
Lider klasyfikacji Najlepszy Sprinter Lang Team: Marcel Kittel, Giant-Alpecin

Najwyżej sklasyfikowany polski zawodnik Lotos: Tomasz Marczyński (Reprezentacja Polski)
Klasyfikacja drużynowa: BMC Racing Team
Kolarze jadący w wyścigu: 135

ID Artykułu: 62655c4d6832a795

Dzisiejsze Popularne Ogłoszenia

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem