Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss  |  tw

Vi Puchar Zakopanego w narciarstwie alpiejskim

Wielki finał AZS Winter Cup

  • Ulica: Harenda
  • Gmina/powiat/miejsc.: Zakopane
  • Kod pocztowy: 34-500
  • Miejscowość: Zakopane
  • Nadesłane: Andrzej Lesiewski
  • Opublikował: Robert Urbański

Opis

Wielki finał AZS Winter Cup już w najbliższy piątek!

Od początku sezonu ponad 100 alpejczyków z sekcji narciarskich największych polskich uczelni rywalizowało ze sobą podczas 6 przystanków tegorocznych zawodów AZS Winter Cup. Już w najbliższy piątek 1 marca na zakopiańskiej Harendzie odbędzie się finał imprezy! Kto zwycięży w ostatecznej rozgrywce i stanie się posiadaczem nowej Toyoty Yaris? Odpowiedź na to pytanie będzie znana już w piątek!

Emocji na stoku z pewnością nie zabraknie, ponieważ praktycznie w każdej z kategorii rankingi mogą się jeszcze zmienić. Zasada obowiązująca w finale zawodów pozwala na zdobycie podwójnej ilości punktów w danej konkurencji, co sprawia, że będzie można zdobyć aż 400 punktów! Dobra dyspozycja tego dnia będzie na pewno kluczem do sukcesu. W rywalizacji o samochód liczy się już tylko dwójka zawodników. Najbliższy nagrody jest Kuba Ilewicz (AWF Katowice), jednak pewne szanse ma także Karolina Klimek (PWSOS Radom, WZTiR Zakopane). Walka zapowiada się interesująco, a wymagająca trasa na Harendzie na pewno będzie sprzyjała emocjonującemu widowisku.

W przeddzień imprezy, 28 lutego w biurze zawodów odbędzie się odprawa techniczna dla zawodników. Biuro otwarte będzie tego dnia od godziny 19.30 i mieścić się będzie w karczmie przy stoku Harenda.

Start piątkowych zawodów organizatorzy zaplanowali na godzinie 8.30. Będzie można wówczas obejrzeć rozstawienie trasy slalomu giganta, który zostanie rozegrany jako pierwszy pomiędzy godziną 9.00 a 11:00. Po krótkiej przerwie technicznej rozpoczną się przejazdy slalomowe, które potrwają do godziny 14.00. Narciarze będą mieli do wykonania po dwa przejazdy w obydwu konkurencjach, a o końcowej klasyfikacji zadecyduje suma czasów. Zawody zakończa się o godzinie 15.00 dekoracją zwycięzców i oficjalnym przekazaniem kluczyków do Toyoty Yaris przez najlepszego polskiego alpejczyka w historii Andrzeja Bachledę-Curusia. Stworzony przez niego program TAURON Bachleda Ski już po raz drugi objął patronat nad zawodami AZS Winter Cup.

Pomimo, że synoptycy przewidują w piątek temperatury na poziomie kilku kresek poniżej zera oraz lekkie opady śniegu, pewnym jest, że gorąca atmosfera sportowych zmagań nie pozwoli tego dnia nikomu zmarznąć.

TAURON Bachleda Ski patronuje także zawodom rozgrywanym w ramach Mistrzostw Polski Amatorów, Mistrzostwom Polski Seniorów, Młodzieżowemu Pucharowi Polski, Pucharowi Energetyków, Akademickim Mistrzostwom Polski, TAURON Energy Ski Cup dla młodziezy oraz pucharowi TAURONEK dla najmłodszych. Program ma na celu odbudowę polskiego narciarstwa zjazdowego poprzez szkolenie młodej kadry i promocję dyscypliny jako sportu dla ludzi w każdym wieku.

Dodatkowe informacje oraz zdjęcia dostępne są na www.facebook.com/TauronBachledaSki oraz na www.tauronbachledaski.pl

Andrzej Lesiewski

ID Artykułu: 400513092a4a2a69

Brak Tagów

  

Odpowiedz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

Dzisiejsze Popularne Ogłoszenia

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem