Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss  |  tw

Vi Puchar Zakopanego w narciarstwie alpiejskim

Wielka Krokiew, Puchar Świata i zero śniegu

Opis

Puchar Świata, jedna z najbardziej oczekiwanych imprez sportowych, odbywajacych się pod Giewontem na Wielkiej Krokwi, jest ściśle związana z kaprysami pogodowymi. Nie ma śniegu, nie ma zawodów. W tym roku o śnieg jest naprawdę trudno. Krokiew przejmują pod swoją pieczę organizatorzy zawodów. Przygotowania rozpoczną się pełną parą. Jeśli temperatura raczy łaskawie spaść, w ruch pójdą śnieżne armatki. Jeśli ten manewr nie wypali trzeba będzie śnieg sprowadzać z Chochołowa, oczywiście jeśli i tam go nie zabraknie.

Mówi się, że tak źle przed Pucharem Świata w skokach narciarskich jeszcze nie było. W lokalnych mediach możemy przeczytać : „Tatrzański Związek Narciarski przejmując na czas Pucharu Świata skocznię w Zakopanem od Centralnego Ośrodka Sportu nie kryje obaw. – Puchary świata organizujemy już od 18 lat i tak źle jeszcze nie było – podkreśla Andrzej Kozak, prezes TZN. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej podkreślił, że zmarnowano 3 tygodnie na przygotowanie obiektu w Zakopanem” (24tp.pl).

Trudno będzie także o wcześniejsze treningi dla skoczków. Skocznia pokroju Wielkiej Skoczni winna być eksploatowana przez cały sezon. COSowi zarzuca się nieudolne zarządzanie wielomilonowym majątkiem. Przygotowanie takiego obiektu jak Wielka Krokiew nie powinno być pozostawiane na ostatnią chwilę. Tym bardziej, że w gre wchodzi nie jakaś pomniejsza impreza, ale impreza światowej rangi. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że mróz dopisze, co pozwoli na uruchomienie armatek, zaś śniegu w Chochołowie nie zabraknie.

rav

ID Artykułu: 18152d290fb8c445

Dzisiejsze Popularne Ogłoszenia

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem