Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss

51 Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

Twinkle Brothers & Trebunie Tutki

Opis

20 sierpnia zapraszamy wszystkich na koncert Twinkle Brothers & Trebunie Tutki, który odbędzie się w Namiocie Festiwalowym na Dolnej Równi Krupowej o godz. 20.00. Koncert będzie promował XLI Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich, który w tym roku odbędzie się w dniach 21 – 28 siepnia…

Muzykująca od pokoleń góralska rodzina Trebuniów–Tutków tworzy zespół, który w ciągu lat swego istnienia przeszedł ewolucję od kapeli góralskiej po grupę koncertującą na największych festiwalach muzyki świata w Europie, Azji i Ameryce Północnej. Jednocześnie nie zatracił swego rodzinnego charakteru.
Trebunie-Tutki, jako jedyna dotychczas grupa z Polski, wielokrotnie plasowała się w pierwszej dziesiątce Listy Muzyki Świata Europejskiej Unii Radiowej. Umiłowanie tradycji i wierność góralszczyźnie nie ogranicza twórczości zespołu. Opierając się na tradycyjnych instrumentach, skali góralskiej, budowie muzycznej i charakterze wykonania, zespół tworzy nową muzykę góralską, komponowaną przez lidera zespołu, Krzysztofa Trebunię-Tutkę. Członkowie grupy rozwijają i wzbogacają rdzenną muzykę o nowe melodie, współczesne teksty i awangardowe aranżacje. Chętnie eksperymentują i współpracują z wybitnymi artystami.
Największy rozgłos i uznanie w Europie przyniosła im współpraca z legendarną gwiazdą nurtu roots reggae The Twinkle Brothers. Ten znany dziś w całym świecie zespół założyli bracia Norman i Ralston Grant, pochodzący z Jamajki. Zespół wydał dotąd ponad 60 albumów. Wśród nich ważne miejsce zajmują płyty nagrane z rodziną Trebuniów-Tutków.
Ostatnio ukazał się długo oczekiwany album „Songs of Glory/Pieśni Chwały” – niezwykły projekt połączonych ideą dialogu międzykulturowego formacji Trebunie Tutki i The Twinkle Brothers. To dla wielu fanów muzyki świata w Polsce i w całej Europie wielkie, nie tylko muzyczne, wydarzenie. Produkcji nagrań w studiach na Jamajce i w Londynie dokonali mistrzowie techniki muzycznej dub. Album otrzymał nominację do Nagrody Muzycznej „Fryderyk 2009”i zdobywa popularność na europejskich listach przebojów muzyki świata.
informacja z zakopane.pl

ID Artykułu: brak

 

1,353 liczba wyświetleń, 2 dzisiaj

  

Linki Sponsorowane

Popularne Ogłoszenia Ogółem

Dzisiejsze Popularne Ogłoszenia