Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss  |  tw

51 Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

TOUR DE POLOGNE WOMEN ROZPOCZĘTY

  • Gmina/powiat/miejsc.: Zakopane
  • Organizator: Lang Team
  • Miejscowość: Zakopane
  • Nadesłane: Jakub Wasiak/Lang Team
  • Opublikował: Robert Urbański/Zakopiec.INFO
TOUR DE POLOGNE WOMEN ROZPOCZĘTY

Opis

TOUR DE POLOGNE WOMEN ROZPOCZĘTY

77 zawodniczek stanęło na starcie pierwszego etapu Tour de Pologne Women Zakopane – Zakopane. Peleton ma dziś do pokonania 100 kilometrów, a na mecie pod Wielką Krokwią pojawi się około 18.30.

Pierwsza edycja Tour de Pologne Women składa się z trzech etapów, które zostaną rozegrane w ciągu dwóch dni. Dziś peleton pokonuje trasę ze startem i metą w Zakopanem. W sumie zawodniczki mają do przejechania 100 kilometrów – dwie rundy wokół Zakopanego dobrze znane z męskiego Tour de Pologne UCI World Tour. Po starcie honorowym pod Wielką Krokwią zawodniczki wyruszyły w stronę Głodówki, gdzie znajduje się pierwsza górska premia. W sumie jest ich na etapie sześć – Głodówka (x2), Ząb (x2) i Kościelisko Butorowy Wierch (x2). Na trasie znajdują się także dwie Lotne Premie LOTTO – Poronin i Kościelisko (obydwie na drugim okrążeniu).

W pierwszej edycji Tour de Pologne Women bierze udział czternaście drużyn – w tym pięć z Polski: TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team, MAT Atom Sobótka, Planet X/Bo-Go Szczecin, UKS MRÓZ Colnago Jedynka Kórnik, oraz Reprezentacja Polski w składzie Ewelina Szybiak, Aurela Nerlo, Dorota Przęzak, Natalia Mielnik, Patrycja Lorkowska i Monika Żur. Na starcie pojawiły się także grupy z Włoch, Słowenii i Czech oraz reprezentacje Ukrainy, Kazachstanu, Słowacji i Szwajcarii ze słynną Jolandą Neff – wielokrotną medalistką mistrzostw świata w MTB.

Decydujące rozstrzygnięcia w Tour de Pologne Women zapadną 20 lipca w Bukowinie Tatrzańskiej. Tam najpierw zostanie rozegrana 4-kilometrowa jazda indywidualna na czas, a po południu trzeci etap o długości 78 kilometrów – dwie królewskie rundy wokół Bukowiny z sześcioma górskimi premiami. Nagrodą główną w Tour de Pologne Women jest samochód Hyundai Elantra. Zwyciężczyni otrzyma również Puchar Prezesa Rady Ministrów Beaty Szydło.

Miasto Startowe i Etapowe: Zakopane www.zakopane.pl
Trasa I etapu: http://tourdepologne.pl/tdpkobiet/pl/trasa/?id=1
Zapowiedź video I etapu https://www.youtube.com/watch?v=fpnTzC3OuvM
Zapraszamy na Twitter, Facebook i Instagram

ID Artykułu: 360578e4f9e5d7bb

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem