Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss  |  tw

Vi Puchar Zakopanego w narciarstwie alpiejskim

TOUR DE POLOGNE I UCI ŁĄCZĄ SIŁY W TROSCE O BEZPIECZEŃSTWO KOLARZY

  • Organizator: LANG TEAM
  • Nadesłane: Jakub Wasiak/Lang Team
  • Opublikował: Robert Urbański

Opis

TOUR DE POLOGNE I UCI ŁĄCZĄ SIŁY W TROSCE O BEZPIECZEŃSTWO KOLARZY

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) wspólnie z organizatorami wyścigów przygotowuje w tym sezonie specjalne kursy dla osób chcących uzyskać licencję kierowcy UCI. Jeden z takich kursów odbędzie się 11 lipca w Warszawie, w przededniu startu 73. Tour de Pologne UCI World Tour.

Licencja kierowcy UCI jest niezbędna do prowadzenia pojazdu w kolumnie wyścigu UCI World Tour. W tym roku organizatorzy Tour de Pologne zwrócili się do UCI z prośbą o przeprowadzenie specjalnego kursu dla osób chcących zdobyć taką licencję w Polsce. W odpowiedzi UCI zdecydowała się po raz pierwszy zorganizować kurs w naszym kraju. Kurs jest darmowy i odbędzie się 11 lipca w hotelu Double Tree by Hilton (ul. Skalnicowa 21) o godzinie 11. Podobne kursy będą organizowane również bezpośrednio przed startem Tour de France i Vuelta a Espana.

“Jesteśmy bardzo zadowoleni, że UCI przeprowadzi taki kurs w Polsce. Odbędzie się on po raz pierwszy i jestem przekonany, że będzie bardzo przydatny dla wszystkich, którzy uczestniczą lub chcą uczestniczyć w wyścigu. Jako organizator wiem, że bezpieczeństwo kolarzy jest jednym z najważniejszych elementów kolarskiego wyścigu. Zawsze robiliśmy wszystko, aby zapewnić najwyższe standardy w kwestii bezpieczeństwa. Myślę, że warto połączyć siły, aby wspólnie zwiększyć świadomość uczestników wyścigu i przekazać odpowiednią wiedzę mediom, czy innym osobom jadącym w kolumnie wyścigu.” – powiedział Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne.

Każdy kierowca, który chce uzyskać licencję UCI powinien najpierw wyrobić licencję kierowcy Polskiego Związku Kolarskiego, a potem wysłać zgłoszenie mailowe do uczestnictwa w kursie 11 lipca na adres: uciworldtour@uci.ch, a w tytule maila wpisać „Driver’scertificate”. Licencja kierowcy UCI umożliwia nie tylko kierowanie pojazdem w kolumnie Tour de Pologne, ale również innych wyścigów z kalendarza UCI.

Wszelkie informacje dotyczące przepisów i regulacji UCI znajdują się w poniższym linku. http://www.uci.ch/mm/Document/News/Rulesandregulation/16/26/50/ENG_2.2.035bis_certificatdeconducteur_English.pdf

ID Artykułu: 4945771f9ac4fcc6

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem