Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss  |  tw

51 Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

The North Face Polish Freeskiing Open pod Giewontem

Opis

W dniach 31 stycznia – 1 lutego odbędzie się 11. edycja The North Face Polish Freeskiing Open. W zawodach rywalizowali będą przedstawiciele najmłodszej dyscypliny narciarskiej, która zadebiutuje na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi.

Już piąty raz z rzędu impreza odbędzie się na stoku Harenda w Zakopanem. Poza snowparkiem na zawody, firma Horse Bros Parks przygotuje również mini snowpark dla dzieci, w którym pod okiem instruktorów będzie można za darmo spróbować pierwszych ewolucji. Na kibiców (wstęp wolny) czekają zaś konkursy z nagrodami od partnerów: The North Face, Rexona, Armada Skis, Red Bull Mobile, energetyczne popisy DJ-ów oraz masa sportowych emocji.

Zawody te odbywają się w naszym kraju już od jedenastu lat, zawsze pod koniec stycznia. Są to mistrzostwa Polski PZN we freeskiingu, konkurencji narciarskiej, która polega na wykonywaniu ewolucji wszelakiej maści na skoczniach i specjalnych przeszkodach. Jest to bardzo widowiskowa impreza narciarska. W tym sezonie zwody odbędą się tydzień przed Igrzyskami Olimpijskimi w Soczi. Tam po raz pierwszy rywalizować będą najlepsi freeskierzy na świecie. Dyscyplina ta na przestrzeni lat przeistoczyła się z widowiskowej zabawy młodych narciarzy w pełnoprawną konkurencję olimpijską.

E/Zakopiec.INFO

ID Artykułu: 14952dfc803c1e6b

Dzisiejsze Popularne Ogłoszenia

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem