Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss  |  tw

Vi Puchar Zakopanego w narciarstwie alpiejskim

The North Face Polish Freeskiing Open 2014 – wiatr nie zatrzymał narciarzy

  • Ulica: Harenda
  • Gmina/powiat/miejsc.: Zakopane
  • Miejscowość: Zakopane
  • Nadesłane: Jacek Będkowski
  • Opublikował: Robert Urbański

Opis

Silny wiatr nie zatrzymał narciarzy.

Na Harendzie w Zakopanem rozegrane zostały kwalifikacje zawodów The North Face Polish Freeskiing Open 2014. Z najlepszymi wynikami do sobotnich finałów awansowali Pontus Penttila z Finlandii (big air) i Edvards Lansmanis z Łotwy (rails).

Po ponad tygodniu mrozów i opadów śniegu do Zakopanego przyszło kolejne tej zimy ocieplenie. Niestety wraz z nim pojawił się silny i porywisty wiatr. Mimo trudnych warunków, blisko 40 zawodników, którzy stanęli na starcie The North Face Polish Freeskiing Open 2014, zdecydowało się oddać po 2 skoki kwalifikacyjne, z których lepszy mógł zadecydować o ich awansie do sobotnich finałów.

Zgodnie z przewidywaniami poziom tegorocznej rywalizacji jest naprawdę wysoki. Wśród najtrudniejszych i najbardziej widowiskowych ewolucji wymienić można 900 screaming seamen i switch bio 1080 mute Ville Vuoriego, dub 1080 nose mute PC Fosse, dub under 9 tail Henriego Immonena, dub 12 Pepe Kalenskyego, dub 1080 mute Bartka Sibigi i wreszcie sw dub 1080safety Pontusa Penttili.
To właśnie ostatni z wymienionych – reprezentant Finlandii – awansował do sobotniego półfinału z najwyższym wynikiem. Drugi był Fosse z Norwegii, a trzeci Vuori także z Finlandii. Wśród 20 najlepszych narciarzy dzisiejszych kwalifikacji poza Bartkiem Sibigą znalazło się jeszcze dwóch Polaków – broniący tytułu Mistrza Polski Szczepan Karpiel oraz Paweł Palichleb.

Na Harendzie rozegrane zostały także kwalifikacje konkurencji rails. Wzięła w nich udział większość zawodników, których zobaczyć można było chwilę wcześniej na skoczni. Najlepsze wrażenie na sędziach zrobiły ewolucje, które pokazał Edvards Lansmanis z Łotwy, na drugim miejscu do finału awansował Pontus Penttila, a na trzecim Czech Pepe Kalensky.

Zdjęcia z całego dnia można już teraz obejrzeć na stronach instagram.com/pfopen i facebook.com/ski2die. Pełne wyniki dostępne są na stronie pfopen.pl.

Jeszcze dziś odbędzie się Night Session, w czasie której narciarze powalczą o dodatkowe nagrody. Do pokazania swoich najlepszych tricków nakręcali będą ich DJ Prescot i DJ NieMamDość. Dzień zakończy chillout party w Dworcu Tatrzańskim.

Więcej informacji:

pfopen.pl
facebook.com/ski2die
facebook.com/events/1445799748976445/?fref=ts
instagram.com/pfopen
#TNFPFO

ID Artykułu: 2552ebc6ca7d893

Dzisiejsze Popularne Ogłoszenia

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem