Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss  |  tw

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

The North Face Polish Freeskiing Open 2011

Opis

The North Face Polish Freeskiing Open w Zakopanem

The North Face Polish Freeskiing Open 2011 (TNF PFO 2011) w Zakopanem to jedyna okazja w Polsce, by zobaczyć czołówkę europejskich freeskierów – narciarzy reprezentujących najdynamiczniej rozwijającą się na świecie odmianę białego szaleństwa. Ósma edycja zawodów odbędzie się w ostatni weekend stycznia (28-29.01.2011) na stoku Harenda. Będą to jednocześnie oficjalne Mistrzostwa Polski we Freeskiingu Polskiego Związku Narciarskiego.
Podczas dwudniowych zawodów narciarze zawalczą o trofea w dwóch konkurencjach – Big Air i Rails. Widowiskowy Big Air polega na wykonywaniu wysokich, efektownych skoków na specjalnie przygotowanej skoczni. Podczas oceny liczy się stopień trudności triku, pewność wylądowania oraz ogólne wrażenie estetyczne, czyli tzw. styl. Rails to przejazdy po metalowych poręczach lub specjalnie skonstruowanych przeszkodach. Wymagają doskonałej koordynacji ruchów i równowagi. Piątek będzie dniem eliminacji w obu konkurencjach, a sobota – półfinałów i wieczornych finałów. Specjalnie z myślą o TNF PFO 2011 na części popularnego stoku Harenda powstanie snowpark, który nawet najlepszym zawodnikom pozwoli zaprezentować 100% swoich umiejętności.
Pierwsza edycja Polish Freeskiing Open odbyła się w Zieleńcu w 2004 roku. Od tego czasu impreza gromadzi co roku ludzi, których łączy wspólna pasja do freeskiingu. Najstarsze i najważniejsze wydarzenie freeskiingowe w tej części Europy, przyciąga co roku większą liczbą zagranicznych zawodnikow m.in. z Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Austrii, Szwecji, Finlandii, Czech i Słowacji.
Zawodnicy mogą zgłaszać chęć startu już teraz, rejestrując się za pośrednictwem strony internetowej www.pfopen.pl. Znajduje się tam także wiele praktycznych informacji dotyczących zawodów, a także relacje, galerie zdjęć i filmy z poprzednich edycji.

Dodatkowe informacje – SNOW PR Events & Communications:
Jacek Będkowski, jacek.bedkowski@snowpr.pl, 783 308 140
Martyna Nowak, martyna.nowak@snowpr.pl, 880 596 390

Polish Freeskiing Open po raz pierwszy odbyło się w 2004 roku w Zieleńcu. Jest najstarszą cykliczną imprezą tego typu w Europie. Posiadając status Międzynarodowych Mistrzostw Polski, przyciąga czołówkę zawodników z Polski i zagranicy. Stale rosnący poziom wykonywanych tricków, oraz największe przeszkody jakie powstają w ciągu sezonu w naszym kraju sprawiają, że zawody PFO to z pewnością jedna z najbardziej widowiskowych imprez zimowych w Polsce.
Więcej informacji o Polish Freeskiing Open znajdą Państwo na www.pfopen.pl

Relacje Zakopiec.INFO na stronie
http://polishfreeskiingopen.zakopiec.info/

ID Artykułu: brak

Brak Tagów

  

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem