Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss  |  tw

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

TAURON Bachleda Ski

Opis

TAURON dodaje energii polskiemu narciarstwu

Celem projektu jest wyłonienie najzdolniejszych polskich narciarzy, którzy będą reprezentować Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi w 2014 roku oraz popularyzacja dyscypliny wśród młodzieży. W ramach programu TAURON Bachleda Ski sponsoringiem objęte zostaną także Amatorskie Mistrzostwa Polski oraz Mistrzostwa Polski Seniorów w narciarstwie alpejskim PZN.

Projekt narciarski wpisuje się w strategię naszej marki promującej energię jako źródło życia, aktywności, w której centrum jest zawsze człowiek i jego rozwój. Naszym celem jest promowanie marki TAURON jako odpowiedzialnej społecznie oraz będącej blisko ludzi i wydarzeń, marki z którą warto się związać. Staramy się być tam, gdzie nasi klienci, a mamy ich ponad 4 mln – mówi Paweł Gniadek, dyrektor Departamentu Komunikacji Rynkowej i PR w TAURON Polska Energia.

Główym założeniem programu TAURON Bachleda Ski, który rozpocznie się w sezonie 2010/2011, jest całościowe wsparcie rozwoju narciarstwa alpejskiego. Projekt składa się z czterech elementów – programu TAURON OlimpijSKI adresownego do młodych obiecujących zawodników uprawiających narciarstwo alpejskie, cyklu zawodów TAURON Energy Ski Cup, wsparcia Amatorskich Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Polski Seniorów w narciarstwie alpejskim

TAURON OlimpijSKI to akcja adresowana do najbardziej uzdolnionej młodzieży w wieku 13 – 17 lat wyłonionej we współpracy z lokalnymi klubami sportowymi i PZN. Wybrana grupa weźmie udział w cyklu intensywnych szkoleń wspieranych przez TAURON Polska Energia. Młodzi alpejczycy spędzą prawie 60 dni „na śniegu” nie tylko w Polsce, ale także na alpejskich lodowcach. – Narciarstwo alpejskie jest niedocenianą dyscypliną wśród polskich sportów zimowych. Brakuje profesjonalnej opieki nad młodymi zawodnikami oraz wydarzeń aktywizujących entuzjastów tej dyscypliny, dlatego tak ważne są przedsięwzięcia wspierające entuzjastów narciarstwa alpejskiego, szczególnie tych najmłodszych. Celem programu jest odnowienie tej dyscypliny i powrót Polaków na najwyższe miejsca klasyfikacji Pucharu Świata oraz olimpijskie podium – mówi Andrzej Bachleda–Curuś, najbardziej utytułowany polski alpejczyk, pomysłodawca i opiekun merytoryczny programu.

Wspierani przez TAURON zawodnicy zaprezentują swoje umiejętności w czasie TAURON Energy Ski Cup, gdzie będą rywalizować w wyjątkowo widowiskowej konkurencji alpejskiej, jaką jest slalom równoległy. Dwie kwalifikacyjne edycje rozegrane zostaną w Krynicy i Czarnej Górze, natomiast wielki finał zagości w zimowej stolicy Polski – Zakopanem.

W ramach działań związanych z reaktywacją polskiego narciarstwa alpejskiego TAURON Polska Energia nie zapomniał też o najlepszych narciarzach amatorach. Jako główny sponsor udzieli wsparcia 10 imprezom rozgrywanym w ramach cyklu Amatorskich Mistrzostw Polski.

W sezonie 2010/2011 rozpoczęła się także współpraca z Polskim Związkiem Narciarskim. TAURON Polska Energia, patronując Mistrzostwom Polski Seniorów w narciarstwie alpejskim, najważniejszej i najbardziej prestiżowej imprezie sezonu, buduje solidny fundament przyszłych sukcesów polskiego narciarstwa alpejskiego.

Więcej informacji o programie TAURON Bachleda Ski na www.tauronbachledaski.pl oraz na www.facebook.com/TauronBachledaSki

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która jest drugim co do wielkości producentem energii elektrycznej w Polsce oraz największym dystrybutorem energii oraz jednym z największych jej sprzedawców (według danych za lata 2007-2009). Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 17 proc. powierzchni kraju, zatrudnia ok. 28 tys. osób i jest jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce. Zysk netto Grupy Tauron (wg MSSF) wyniósł w ubiegłym roku 898,7 mln zł przy przychodach ze sprzedaży na poziomie 13,6 mld zł. Grupa posiada aktywa we wszystkich elementach łańcucha wartości charakterystycznego dla sektora elektroenergetycznego (wydobycie, wytwarzanie, odnawialne źródła energii, dystrybucja, sprzedaż). W skład Grupy Tauron wchodzą m.in. Południowy Koncern Węglowy S.A., Południowy Koncern Energetyczny S.A., Enion S.A., EnergiaPro S.A., Tauron Sprzedaż sp. z o.o., Tauron Obsługa Klienta sp. z o.o., Elektrownia Stalowa Wola S.A., PEC Katowice S.A., EC Tychy S.A., Elektrociepłownia EC Nowa S.A., PEC w Dąbrowie Górniczej S.A. oraz Tauron Ekoenergia sp. z o.o.

Andrzej Bachleda-Curuś II – (ur. 2 stycznia 1947 roku w Zakopanem) to najbardziej utytułowany polski narciarz alpejski. Dwukrotnie reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich – w 1968 roku w Grenoble, gdzie zdobył 6. lokatę w slalomie specjalnym oraz w Sapporo w roku 1972, plasując się na 9. pozycji w salomie gigancie. W jego kolekcji znajdują się też medale Narciarskich Mistrzostw Świata – brąz za kombinację alpejską w Val Gardena w 1970 roku oraz srebro zdobyte w 1974 w St. Moritz w tej samej konkurencji. Wybitnym wynikiem było też 2. miejsce w slalomowej klasyfikacji Pucharu Świata i 6. miejsce w klasyfikacji generalnej w sezonie 1971/1972. Andrzej Bachleda-Curuś wielokrotnie tryumfował też na Zimowych Uniwersjadach, Spartakiadach Armii Zaprzyjaźnionych. Na najwyższym podium Mistrzostw Polski stawał aż 14 razy. W trakcie swojej kariery ścigał się z największymi legendami narciarstwa alpejskiego, takimi jak Jean Claude Killy czy Gustavo Thöni. Jest pierwszym Polakiem uhonorowanym prestiżową nagrodą „Fair Play” przyznawaną przez UNESCO. W 2009 roku otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

nadesłane

ID Artykułu: brak

 

  

Dzisiejsze Popularne Ogłoszenia

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem