Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss  |  tw

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

Tatry i mroczne historie o mordercach

Opis

W Tygodniku Podhalańskim ukazała się dziś odezwa Policji Krakowskiej do osób w jakiś sposób wtajemniczonych w okoliczności śmierci Urszuli Olszowskiej,której ciało znaleziono parę miesięcy temu w okolicach Siklawy w  Dolinie Pięciu Stawów –  o pilny kontakt.

Okoliczności śmierci tej młodej kobiety wciąż owiane są tajemnicą, niestety nie można wykluczyć udziału osób trzecich w tym dramatycznym incydencie. Czy została zamordowana? Dużo na to wskazuje. Parę lat temu, w Dolinie Chochołowskiej zakończyła podobnie młodo życie turystka, która zbyt naiwnie zaufała nieznajomemu acz uwodzicielskiemu oszustowi.

Lipiec 2003 roku okazał się ostatnim życiowym wypadem w góry dla 22 letniej studentki, Katarzyny. Padła ofiarą zwodniczego uroku przestępcy wielokrotnie karanego za gwałt i inne wykroczenia jednak niezwykle utalentowanego w rozkochiwaniu kobiet. By zauroczyć Katarzynę bawiącą owego feralnego lipca w Tatrach, oszust stworzył przed nią nieprawdziwy wizerunek siebie jako wielkiego miłośnika gór.

Razem postanowili „podziwiać” piękno Doliny Chochołowskiej. Gdy na łonie natury ich znajomość rozwijała się w najlepsze, odezwała się mroczna strona medalu – bandyta ukazując swoje prawdziwe oblicze, postanowił zgwałcić i zamordować kobietę. Zrealizował swój plan w okrutny sposób, dorzucając kolejny rozbój do swojego i tak już bogatego repertuaru przestępstw.

Śledztwo w tej sprawie przebiegło dość sprawnie, ciało ofiary znaleziono z początkiem sierpnia 2003 roku, dość szybko ujęto także morderce i sprawce gwałtu 22 letniej studentki. Niestety, czynności śledcze w sprawie okoliczności śmierci wyżej wspomnianej Urszuli Olszowskiej sprzed miesięcy już tak sprawnie się nie potoczyły i do tej pory nie toczą.

Ciało 24 letniej Urszuli znaleziono we wrześniu ubiegłego roku w tatrzańskim potoku poniżej wodospadu Wielka Siklawa po połtoramiesięcznych poszukiwaniach, w tym poszukiwaniach jakich dokonał na własną rękę ojciec ofiary. Przeprowadzono sekcje zwłok, która to sekcja niestety nie wyklucza, iż Urszula mogła zostać zamordowana. Tożsamość Olszowskiej potwierdziły badania DNA.

Policji zakopiańskiej zarzuca się opieszałość w czynnościach śledczych i zaniedbania. Na wiele pytań w związku z tą tragedią nie ma  do dziś odpowiedzi. Czy mundurowym z Krakowa uda się dojść prawdy co się stało feralnego dnia, gdy młoda Krakowianka wyruszyła do Doliny Pięciu Stawów by „podziwiać” jej urok? Pozostaje czekać na rozwój wydarzeń.

Agatka/Zakopiec.INFO

ID Artykułu: brak

 

  

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem