Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss  |  tw

51 Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

Tatry – pokój dla pieska po proszę

Opis

To nie takie proste wybrać się na wakcje w góry, gdy jednym z członków rodziny jest pies. Moja kuzynka, by odwiedzić mnie w Zakopanem musi poświęcić męża tudzież syna , by któryś z nich pozostał na gospodarstwie w celu pilnowania reksa. Można, rzecz jasna, pojechać pod Giewont z czworonogiem, jednak z takową decyzją wiążą się pewne problemy.

Jak słusznie zauważają internauci, „właściciele psów, którzy chcą wyjechać do Zakopanego z psem szukają noclegów, gdzie ich zwierzęta będą mile widziane”. Taka kwatera jest tym bardziej potrzebna, że na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego jest całkowity zakaz wprowadzania psów. Jeśli planujemy długą wycieczkę, zwierzak musi być pod dobrą opieką pozostawiony w mieście. Nie może dochodzić do takich incydentów, jak ten sprzed trzech miesięcy. Właścicielka foksteriera poszła sobie z chłopakiem napawać się urokami Morskiego Oka a psa zostawiła zamkniętego na całe godziny w rozpalonym od słońca samochodzie. Pracownicy TPN-u i zakopiańscy policjanci uratowali czworonoga. Kobiecie za ten czyn grozi do 2 lat więzienia.

Rok temu media zasygnalizowały taki oto psi problem. „Straż TPN ma problemy nie tylko z turystami wędrującymi po górskich szlakach, ale także z bezdomnymi psami, których coraz więcej znajdują w Tatrach, nawet w wyższych partiach”. Ale skąd te bezdomne psy nawet wysoko w górach? „Najczęsiej pochodzą z okolicznych miejscowości, jedne uciekają gospodarzom a inne po prostu są wyrzucane na zbity pysk. Niektóre pochodzą jednak z Polski, a w Tatry przywędrowały ze swoimi opiekunami, którzy postanowili je pozostawić w górach. Są też takie, które zgubiły się podczas wędrówki po górach z panem” ( naszemiasto.pl 2010 09 ).

Jest jednak dobra wieść dla turystów, którzy ani myślą zostawiać psa w domu, gdy sami wybiorą się w góry, to było by nie wporządku wobec czworonogiego członka rodziny, jemu też należy się wypoczynek – choćby miał kwaterować w psim hotelu pod Giewontem. I to nie jest żart. Jest już w Zakopanem pierwszy psi hotel! Oto jak relacjonuje ową rewelacje PolskieRadiopl ( 26 08 2011 ) :

„Zakopane uruchomiło psi hotel”. Właściciele swoich pupilów mogą się zbudować takimi informacjami : „Pod Tatrami powstała psia przechowalnia, gdzie za niewielką opłatą turyści mogą na czas wycieczki w góry zostawić swojego pupila(…) Prowadząca psi hotel Magdalena Piłat zapewniła, że przebywające w przechowalni zwierzęta otoczone są troskliwą opieką i niczego im nie zabraknie. W zakopiańskiej psiej przechowalni jest kilka kojców, a zostawione czworonogi są przez cały dzień karmione i pojone. Za pozostawienie psa na 5 godzin zapłacimy około 20 złotych (…) Punkt cieszy się sporym zainteresowaniem, bowiem zakaz wprowadzania psów na teren TPN jest jak najbardziej aktualny.

No i prosze jak to jest pod Giewontem, dla jednych psów hotel przeznaczony, a dla drugich żebranie o kiełbase na Krupówkach. Już czwarty raz na deski sądowe trafia sprawa Marcina M, który według obrońców zwierząt bezdusznie wykorzystuje psa do żebrania na Krupówkach. W zeszłym roku miał pecha, bowiem właśnie tłukł psa na kwaśne jabłko, gdy mimo przechodzili obrońcy zwierząt z Krakowa i Tychów.

Tak czy owak – dla turystów, którzy dopieszczają swoich czworonożnych pupilów jak mogą, nawet na wczasy w góry zabierają jest pewne niczym w banku, iż w Zakopanem psi hotel funkcjonuje jak sie patrzy!

Agata/zakopiec.info

ID Artykułu: brak

Brak Tagów

  

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem