Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss

52 Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich Zakopane 2021

ŚWIATOWY DZIEŃ SERCA

  • Ulica: Groń
  • Gmina/powiat/miejsc.: Zakopane
  • Kod pocztowy: 34-500
  • Miejscowość: Zakopane
  • Nadesłane: Sowa Zofia
  • Opublikował: Robert Urbański

Opis

Szanowni Państwo Burmistrz Miasta Zakopane zaprasza mieszkańców Zakopanego na Tydzień Zdrowia, który będzie miał miejsce w dniach 21-28 września 2014 r.

W programie między innymi:

21.09.2014 r. godz. 10.00 – 16.00 – DZIEŃ ZDROWIA DLA SENIORA
Sala Obrad, Urząd Miasta Zakopane, ul. Kościuszki 13

Wydarzenie jest częścią Ogólnopolskiego Projektu „Głos Seniora” i ma na celu promocję zdrowego i aktywnego stylu życia wśród seniorów. W ramach Dnia Zdrowia wszyscy uczestnicy będą mieli możliwość wykonania darmowych badań medycznych. Będą to między innymi: pomiar tkanki tłuszczowej czy konsultacje z dietetykiem z Małopolskiej Wyższej Szkoły im. Józefa Dietla w Krakowie. Ponadto będzie można zapoznać się z ofertą różnych firm medycznych, które również będą oferować darmowe badania w tym dniu. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie MANKO.

25-27.09.2014 r. godz. 9.00-16.00 – DARMOWE BADANIA MAMMOGRAFICZNE
Mammobus na Placu Niepodległości w Zakopanem

Bezpłatne badania mammograficzne są skierowane do kobiet w wieku 50-69 lat (ur. 1964-1945), które takie badanie mogą wykonywać
co 24 miesiące lub w przypadku stwierdzonej choroby nowotworowej piersi w najbliższej rodzinie (matka, siostra, córka) po upływie
12 miesięcy od daty poprzedniego badania. W celu dokonania rejestracji prosimy dzwonić pod numer telefonu: (12) 633 02 18
lub 501 620 281 od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 17.00 (dotyczy wszystkich kobiet). Realizatorem badań jest Centrum Medyczne Maszachaba.

26-28.09.2014 r. – BEZPŁATNE BADANIA TARCZYCY
Uniwersytecki Szpital Ortopedyczno-Rehabilitacyjny w Zakopanem, ul. Balzera 15

Możliwość bezpłatnego wykonania badania poziomu TSH we krwi i USG tarczycy. Badanie zakończone będzie konsultacją przeprowadzoną przez lekarza specjalistę z dziedziny endokrynologii. Liczba miejsc jest ograniczona – chętni mogą się rejestrować pod numerem telefonu (12) 424-75-27, od poniedziałku do piątku w godz. 14.00-15.30 (dotyczy osób zameldowanych na pobyt stały
w Zakopanem). Badania przeprowadzane będą również w terminie 12-14.09.2014 oraz 10-12.10.2014 r. Realizatorem badań jest Oddział Kliniczny Endokrynologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

28.09.2014 r. – wielki finał Tygodnia Zdrowia w Zakopanem – ŚWIATOWY DZIEŃ SERCA!
Plac Niepodległości w Zakopanem

Światowy Dzień Serca, który będzie obchodzony po raz 15-ty w ponad 120 krajach, ma na celu szerokie upowszechnienie podstawowej wiedzy o schorzeniach serca i naczyń oraz o możliwościach leczenia i profilaktyki. Program tegorocznego Dnia obejmować będzie promocję aktywnej profilaktyki fizycznej oraz będzie wskazywał na najważniejsze zagrożenia zdrowia
na progu XXI wieku: miażdżycę, nadciśnienie tętnicze, nadwagę i otyłość, cukrzycę, stres i depresję, używki (papierosy, alkohol i narkotyki). Podczas imprezy odbędą się liczne prezentacje – panele eksperckie – wezmą w nich udział wybitni polscy kardiolodzy i kardiochirurdzy, którzy przedstawią aktualne wytyczne dotyczące prewencji, diagnostyki i leczenia chorób serca i naczyń. Na Placu Niepodległości zorganizowane będą punkty medycznych, w których będzie można zmierzyć i oznaczyć:
– wysokość ciśnienia tętniczego
– wagę ciała oraz BMI
– poziom cukru we krwi
– poziom cholesterolu we krwi
– badanie EKG
– badanie jaskry
Uczestnicy skorzystają również z porad kardiologów, kardiochirurgów, dietetyków, techników medycznych i pielęgniarek. Wszystko to będzie połączone z występami krakowskich oraz zakopiańskich artystów.

Organizatorem imprezy jest Zarząd Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Zarząd Oddziału Krakowskiego Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Instytut Kardiologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum we współpracy z Urzędem Miasta Zakopane oraz Biurem Promocji Zakopanego.
Szczegółowy program imprezy można będzie znaleźć na stronie www.ptkardio.pl oraz www.zakopane.eu
Uroczystość Centralnych Obchodów Światowego Dnia Serca Zakopane 28.09.2014

Polskie Towarzystwo Kardiologiczne

Polskie Towarzystwo Kardiologiczne
Oddział Krakowski

Instytut Kardiologii
Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum

Urząd Miasta Zakopane

serdecznie zapraszają Szanownych Państwa na

Uroczystość Centralnych Obchodów Światowego Dnia Serca

która odbędzie się
w Zakopanem na Placu Niepodległości
w ostatnią niedzielę września – 28 września 2014 roku
w godz.: 9:30 – 18:30

Patronat Honorowy:
Marek Sowa – Marszałek Województwa Małopolskiego
Janusz Majcher – Burmistrz Zakopanego
Prof. Zbigniew Kalarus – Prezes Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego
nasze hasła:

Pamiętaj o sercu
Miej serce dla serca
Zawalcz o swoje serce

hasło międzynarodowe:

Join the global movement for better heart-healthy choices, wherever you live, work and play.
Create heart-healthy environments!

W roku 2014 Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego wybrał propozycję małopolskiego środowiska kardiologicznego, które jednogłośnie wskazało na Zakopane – naszą Zimową Stolicę, jako miejsce organizacji Uroczystości Centralnych Obchodów Światowego Dnia Serca..
Program tegorocznego Dnia obejmować będzie, jak co roku, promocję aktywnej profilaktyki fizycznej oraz będzie wskazywał na najważniejsze zagrożenia zdrowia na progu XXI wieku: miażdżycę, nadciśnienie tętnicze, nadwagę i otyłość, cukrzycę, stres i depresję, używki (papierosy, alkohol i narkotyki). W roku 2014 podkreślamy, jaki wpływ może mieć środowisko (to czyste i to zanieczyszczone), w którym żyjemy i pracujemy, na nasze zdrowie i na zdrowie naszych serc.
Uroczystość Centralnych Obchodów Światowego Dnia Serca jest jedną z głównych, sztandarowych imprez organizowanych corocznie przez Polskie Towarzystwo Kardiologiczne. Uroczystość corocznie jest transmitowana przez Telewizję Polską oraz nagłaśniana przez media (m.in.: RMF, Radio ZET, Dziennik Polski, Rzeczpospolita).
Uroczystość Centralnych Obchodów Światowego Dnia Serca – Zakopane 2014 jest organizowana przez Zarząd Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Zarząd Oddziału Krakowskiego Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Instytut Kardiologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum oraz Urząd Miasta Zakopane.
Do obchodów Światowego Dnia Serca w Zakopanem, oprócz wszystkich kardiologów i kardiochirurgów z Krakowa i Zakopanego oraz wielu wybitnych kardiologów i kardiochirurgów z całej Polski zaprosiliśmy Redaktorów: Mieczysława Czumę i Leszka Mazana oraz znakomitych krakowskich i zakopiańskich Artystów: – m. in.: Hanię Rybkę, Hanię Malacinę-Karpiel z zespołem „Holeviaters”, Andrzeja Sikorowskiego z Zespołem Pod Budą, Annę Szałapak, Mieczysława Święcickiego, Bognę Wernichowską, Zespół Andrusy z Krakowa, Zespół Regle z Zakopanego, Zespół Turliki z Zakopanego, Zespół Zornica z Zakopanego, Orkiestrę Korzkiew.

Występy Artystów będą połączone z prezentacjami – panelami eksperckimi – wezmą w nich udział wybitni polscy kardiolodzy i kardiochirurdzy, którzy przedstawią aktualne wytyczne dotyczące prewencji, diagnostyki i leczenia chorób serca i naczyń.
Podobnie jak w latach ubiegłych planujemy zorganizowanie punktów medycznych, gdzie będzie można zmierzyć i oznaczyć:
– wysokość ciśnienia tętniczego
– wagę ciała oraz BMI
– poziom cukru we krwi
– poziom cholesterolu we krwi
– stopień zaawansowania jaskry
oczywiście będzie można skorzystać z porad kardiologów, kardiochirurgów, dietetyków, techników medycznych i pielęgniarek; zostaną także zorganizowane namioty, w których będzie można wykonać badania EKG i Echo serca.

Mamy nadzieję, że przy sprzyjającej pogodzie i przy udziale Państwa, uroczystość mająca się odbyć w Zakopanem będzie doskonałą promocją zdrowia dla mieszkańców regionu. Mamy również nadzieję, że atmosfera tego Miasta o niezwykłej historii i bogatej tradycji, będzie sprzyjać naszemu spotkaniu. Będzie to również okazja do promocji Zakopanego, które może być nazwane Zimową Stolicą Zdrowych Serc.

Serdecznie zapraszamy Szanownych Państwa do udziału w tegorocznych
Uroczystościach Centralnych Obchodów Światowego Dnia Serca w Zakopanem!

Informacje:

Biuro Organizacyjne lokalnego Komitetu Organizacyjnego
Uroczystości Centralnych Obchodów Światowego Dnia Serca
Zakopane, 28 września 2014 r.:

Biuro Oddziału Krakowskiego
Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego
Klinika Chorób Serca i Naczyń
Instytut Kardiologii UJ CM
Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II
ul. Prądnicka 80, 31-202 Kraków
Kierownik Biura: Maria Kmak
tel.: 12 614 33 99, fax: 12 423 43 76
e-mail: ptk.krakow@szpitaljp2.krakow.pl
http://www.krakow.ptkardio.pl

Organizator logistyczny
Uroczystości Centralnych Obchodów Światowego Dnia Serca
Zakopane, 28 września 2014 r.

GRUPA TRIP Sp. z o.o. S.K.A.
ul. Tetmajera 35 lok. 14, 34-500 Zakopane
ul. Sarmacka 5b, 02-972 Warszawa
Dyrektor Biura Kongresowego: Bożena Chowaniec
e-mail: bozena.chowaniec@trip.pl
tel.: + 48 18 20 20 212

ID Artykułu: 824541a93a294635

2,605 liczba wyświetleń, 2 dzisiaj

  

Linki Sponsorowane

Popularne Ogłoszenia Ogółem

Dzisiejsze Popularne Ogłoszenia