Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss  |  tw

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

Studenckie starcie na Harendzie!

  • Ulica: Harenda
  • Gmina/powiat/miejsc.: Zakopane
  • Miejscowość: Zakopane
  • Nadesłane: Maja Truchan
  • Opublikował: Robert Urbański 'zakopiec'
Studenckie starcie na Harendzie!

Opis

Studenckie starcie na Harendzie!

W piątek (5 lutego) studenci i studentki spotkali się na zakopiańskiej Harendzie w czasie trzeciego tegorocznego przystanku akademickich zawodów AZS Win-ter Cup. Narciarze rywalizowali w dwóch konkurencjach – slalomie gigancie i slalomie.

Czwartek na Podhalu upłynął pod znakiem intensywnych opadów śniegu. Kilka centymetrów białego puchu przykryło także trasę zakopiańskiej Harendy, na której od piątkowego poranka toczyła się zacięta rywalizacja w kolejnych zawodach pod patronatem projektu TAURON Bachleda Ski w tym sezonie. Tym razem na start stawili się studenci i studentki z kilkunastu polskich szkół wyższych by wziąć udział w zawodach AZS Winter Cup.

Uczestnicy zmierzyli się w dwóch narciarskich konkurencjach – najpierw walczyli o lokaty w slalomie gigancie, następnie w slalomie.

Pierwsze do boju ruszyły kobiety. Pod nieobecność dwóch największych faworytek tegorocznym cyklu – Anny Berezik i Agnieszki Gąsienicy-Gładczan (obie AWF Kato-wice) – najlepiej z trasą poradziła sobie Aleksandra Malinowska (Uniwersytet Jagiel-loński), która wyprzedziła Karolinę Klimek (ALK Warszawa) oraz Katarzynę Ostrow-ską (Politechnika Warszawska).

Wśród mężczyzn najlepszy łączny czas dwóch przejazdów uzyskał Szymon Mitan (AGH Kraków). Na drugim stopniu podium gigant zakończył Mateusz Habrat (ALK Warszawa), a trzeci był Dominik Białobrzycki (AWF Katowice).

Następnie, po krótkiej przerwie, zawodnicy i zawodniczki zameldowali się na starcie drugiej konkurencji – slalomu. W niej ponownie najlepsze były Aleksandra Malinow-ska i Karolina Klimek, ale tym razem panie zamieniły się miejscami na podium i to reprezentantka ALK Warszawa była najlepsza. Na najniższym stopniu podium slalom ukończyła Magdalena Niewiadoma (UEK Kraków).

Niespodziewanie potoczyła się rywalizacja mężczyzn, gdzie zacięta walka o najwyżej punktowane lokaty toczyła się do samego końca. Ostatecznie całe podium należało do studentów AWF Katowice. Najszybszy był Dominik Białobrzycki, przed Kacprem Dutką oraz Maciejem Górą. Piątkowy slalom okazał się najbardziej pechowy dla Mateusza Habrata, który będąc liderem po pierwszym przejeździe, nie ukończył drugiego.

Kolejne zawody z cyklu AZS Winter Cup odbędą się już za tydzień (12 lutego) w Zawoi.

Pełne wyniki wszystkich dotychczas rozegranych zawodów studenckiego cyklu do-stępne są na stronie www.wintercup.pl.

Kalendarz imprez oraz więcej informacji o projekcie TAURON Bachleda Ski, znaleźć można na stronie internetowej www.tauronbachledaski.pl oraz na facebo-ok.com/TauronBachledaSki.

fot. Maja Truchan

ID Artykułu: 80056b730e5b1615

Brak Tagów

  

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem