Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss  |  tw

51 Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

Straż Graniczna Listopad 2011

Opis

(7 listopada 2011) Funkcjonariusze placówki w Zakopanem Karpackiego Oddziału Straży Granicznej pełniący służbę graniczną w rejonie Białki Tatrzańskiej zatrzymali do kontroli samochód osobowy mercedes, prowadzony przez… 16-letniego młodzieńca.

Funkcjonariusze Straży Granicznej unieruchomili samochód i wylegitymowali nastolatka, który oczywiście nie miał uprawnień dom kierowania pojazdami. Na miejsce kontroli przyjechał jego ojciec, który odebrał nieletniego i samochód, którym się on poruszał. Sprawa zostanie skierowana do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Zakopanem.

(8 listopada 2011) Funkcjonariusze placówki Straży Granicznej w Zakopanem przeprowadzili kontrolę legalności zatrudnienia cudzoziemców na terenie budowy w tym mieście.

Wylegitymowali i zatrzymali pięciu obywateli Ukrainy, którzy nielegalnie byli zatrudnieni jako pracownicy budowlani bez zezwolenia na pracę oraz bez zawarcia umowy o pracę. Zostały zastosowane wobec nich przepisy ustawy o cudzoziemcach, na podstawie których zostały wydane wobec zatrzymanych decyzje administracyjne zobowiązujące ich do opuszczenia Polski w wyznaczonym terminie.

Zostało wszczęte postępowanie także wobec pracodawcy w związku z nielegalnym zatrudnianiem pracowników niezgodnie z przepisami ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. W przypadku pracodawcy kara grzywny nie może być niższa niż 3 tysiące zł.

Pozdrawiam
ppłk SG dr Marek Jarosiński
Rzecznik prasowy
komendanta Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu

ID Artykułu: 8054ebc28b915cf6

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem