Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss  |  tw

Taneczna Impreza MANU FEST

St. Soyka w Nosalowym Dworze

Opis

W piątek 26. listopada o godz. 21.00 w widokowym klubie Panoramika na szczycie hotelu Grand Nosalowy Dwór wystąpi Stanisław Soyka. Kameralny andrzejkowy występ solo to powrót artysty do Zakopanego po wielu latach nieobecności. Jest to kolejna propozycja nowego, czterogwiazdkowego hotelu. W wakacje pod Nosalem można było posłuchać Andrzeja Bachledę z zespołem, Grzegorza Turnaua solo, Czesława Śpiewa oraz jam session z udziałem Leszka Możdżera i Tymon Tymański Polish Brass Ensemble.

Zawsze z dala od rockowego establishmentu, śpiewa proste piosenki o miłości, tęsknocie i spełnieniu, ale nie ucieka też przed wielkimi problemami współczesności. Urastający do rangi hymnu utwór „Tolerancja”, śpiewano zarówno w wielkich halach koncertowych, jak w domowym zaciszu, by uleczyć chandrę. A Stanisława Soyki droga do kariery była długa i nie zawsze usłana różami. Nie należał do grona pupili komunistycznego impresariatu, co skomentował odwiedzający Polskę w latach 80-tych legendarny Willis Conover, nazywając Soykę „najlepiej strzeżonym sekretem polskiej muzyki”.

„Soyka Solo” jest moją formułą podstawową. Na niej opiera się cała moja muzyka. Z tych poszukiwań, któremu towarzyszy fortepian, wzięła się cała masa różnych innych koncepcji. Kiedy myślę o formule solowej, widzę siebie nastoletniego, grającego na fortepianie i śpiewającego. W taki właśnie sposób debiutowałem. Recital solo był moją pierwszą formacją – tak zacząłem występować publicznie. Tak formowała się moja muzyka i język. Formuła solo jest najbardziej wymagająca. Oczywiście wielką radość daje gra w zespole. To jest niezwykle wzniosłe i budujące, kiedy każdy grając jakiś fragment, współtworzy całość. W formule solo ta całość musi być wypełniona przez jedną parę rąk i jedno gardło. – Stanisław Soyka

W piątek 26. listopada usłyszymy Stanisława Soykę podczas kameralnego koncertu andrzejkowego solo, w widokowym klubie Panoramika, na szczycie hotelu Grand Nosalowy Dwór. To wyjątkowa szansa spotkania z artystą, który już od wielu lat nie odwiedzał Zakopanego.
 

Rezerwacja biletów w cenie 70 zł
w recepcji hotelu Grand Nosalowy Dwór
osobiście lub pod nr 18 20 22 350.
informacja pochodzi z serwisu  z-ne.pl
ID Artykułu: brak

  

3 komentarze na “St. Soyka w Nosalowym Dworze”

  1. No tak stare twarze wracają, bo boją się zapomienia. Tak to jest. Pewnie nigdzie już nie może się dostać

  2. Też tak myślę. Podonie jest z wykonawcami z zagranicy. Jak ich nigdzie już nie chcą to jadą do Polaków. Police, U2 czy Madonna to przykład. Jak byli u sławy to nas olewali.

  3. Ta teraz karierę robić chcą Ci co już swoje wyszaleli. Piszą książki, wystepują w „Tancu z pomyleńcami”, itd.

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem