Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss  |  tw

51 Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

SPOTKANIA AUTORSKIE BAITY przy Lampce Wina

  • Gmina/powiat/miejsc.: Bukowina Tatrzańska
  • Miejscowość: Bukowina Tatrzańska
  • Opublikował: zakopiec

Opis

Zakopiec był, jadł i degustował. Zdjęcia i film w sobotę wieczorkiem. Salvie i Dominice wielkie dzięki

***

BAITA ZAPRASZA
na wydarzenie kulturalne
BAITA & LITERATURA
Kameralne SPOTKANIA AUTORSKIE BAITY przy Lampce Wina
DOM LUDOWY w Bukowinie Tatrzańskiej
9 LISTOPADA 2012, GODZINA 19.00

Witamy serdecznie i zapraszamy do Domu Ludowego w Bukowinie Tatrzańskiej na imprezę zorganizowaną pod Patronatem Gminy Bukowina Tatrzańska. Swym patronatem imprezę objęły również: Dom Ludowy w Bukowinie Tatrzańskiej, Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem i Biblioteka Publiczna w Zakopanem. Patronem medialnym jest Portal Informacyjno-Kulturalny ZAKOPANE dla CIEBIE. Imprezę już tradycyjnie poprowadzi EWA CZAMAŃSKA.
MENU WIECZORU
PRZYSTAWKA: Bruschetta na zaostrzenie apetytu z musem z czerwonej cebuli z Tropea – Kalabria z dodatkiem octu balsamicznego z Modeny.
PIERWSZE DANIE: Zupa z dyni i fasoli z wędzonym boczkiem i świeżym rozmarynem, podawana z grzankami.

DESER: Degustacja domowego Tiramisu ( w dosłownym tłumaczeniu „podnieś mnie”).
Tiramisu jest ulubionym włoskim deserem. My proponujemy Tiramisu o tradycyjnym smaku kawowym i nowe smak naszego pomysłu: pomarańczowy i opuncjowy.

Do posiłku podajemy wodę niegazowaną, wytrawne wino białe i czerwone.
Cena posiłku 30 PLN

W programie wieczoru jest, między innymi, tradycyjna już Loteria stoiska BAITY z włoskimi produktami regionalnymi dla wszystkich tych, którzy zrobią zakupy na stoisku. Pierwsza nagroda to kolacja dla dwóch osób (menu degustacyjne o wartości 200 PLN) w BAICIE w dogodnym dla Państwa terminie. Druga nagroda – kosz z włoskimi produktami o wartości 100 PLN.
Impreza BAITA & LITERATURA jest okazją do prezentacji kalendarza Kameralnych SPOTKAŃ AUTORSKICH BAITY przy Lampce Wina, promujących kulturę podhalańską i Gminę Bukowina Tatrzańska. Kameralne SPOTKANIA AUTORSKIE BAITY to spotkania z pisarzami i poetami w atmosferze nieformalnej, przy włoskim winie i smakołykach z południowych Włoch. Pozwolą one Państwu poznać naszego Gościa z nieco innej strony. Porozmawiamy o tym, jak i kiedy pisze, czy robi to systematycznie, codziennie po porannej kawie. Nawiasem mówiąc, może zdradzi nam, jaką pija kawę (w BAICIE mamy całe menu kawowe). A może lepiej pisze się mu popołudniami, przy herbacie?
Przy okazji SPOTKAŃ będzie można kupić książki i poprosić o autograf.
Kameralne SPOTKANIA AUTORSKIE BAITY przy Lampce Wina to cykl spotkań, które będą się odbywać w piątkowe wieczory (co drugi piątek miesiąca, według kalendarza) nie tylko w BAICIE, ale również w innych zaprzyjaźnionych i klimatycznych miejscach.

Mamy nadzieję sprawić Państwu przyjemność obecnością w BAICIE Macieja Pinkwarta, Stanisławy Galicy Górkiewicz, Ewy Matuszewskiej, Marii Nurowskiej, Józefa Pitonia, Antoniego Kroha, Andrzeja Gąsienicy Makowskegoi, Beaty Zalot, Pauliny Młynarskiej i Beaty Sabały- Zielińskiej. To na dobry początek. Czekamy na propozycje, z kim chcieliby Państwo spotkać się w BAICIE.
Sprzedaż biletów w cenie 30 PLN na naszej stronie internetowej www.italianoinzakopane.pl .
Na tej stronie poinformujemy również o innych miejscach, w których będzie prowadzona
sprzedaż biletów na SPOTKANIA.
Jeśli kochasz kuchnię włoską tak jak my, nie może Cię zabraknąć
na Kameralnych SPOTKANIACH AUTORSKICH BAITY!
Zapraszamy do odwiedzania naszej strony http://www.facebook.com/Baita-Italiano-in-Zakopane, Tam zamieszczamy krótkie wiadomości, ciekawostki, zdjęcia…
Do zobaczenia… Tym razem z BAITĄ w Domu Ludowym!
DOMINIKA i SALVATORE

ID Artykułu: 877508f9cacec2ac

Brak Tagów

  

Odpowiedz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem