Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

Służba Graniczna Październik 2011

  • Miejscowość: Podhale
  • Opublikował: ppłk SG dr Marek Jarosiński

Opis

(15 października 2011) Funkcjonariusze placówki w Zakopanem Karpackiego Oddziału Straży Granicznej pełniący służbę graniczną w rejonie Jabłonki zatrzymali do kontroli samochód osobowy, prowadzony przez młodego wiekiem obywatela Rumunii.

Po wylegitymowaniu kierowcy okazało się, że był on poszukiwany w celu aresztowania ekstradycyjnego na podstawie wniosku władz Norwegii. Przekazany został do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

(16 października 2011) Funkcjonariusze placówki w Zakopanem Karpackiego Oddziału Straży Granicznej pełniący służbę graniczną w rejonie Jurgowa zatrzymali do kontroli samochód osobowy volkswagen, prowadzony przez młodego wiekiem mieszkańca Bytomia.

W trakcie kontroli drogowej okazało się, że kierowca kierował pojazdem mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, wydanego przez Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górach, obowiązującego od września 2011 roku do września przyszłego roku.

Niezastosowanie się sprawcy przestępstwa do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów wyczerpuje znamiona popełnienia także przestępstwa z art. 244 kk. Kierowca został zatrzymany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej i przekazany do dyspozycji najbliższej jednostki policji.

Art. 244 kk. Kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu zajmowania stanowiska, wykonywania zawodu, prowadzenia działalności lub prowadzenia pojazdów albo nie wykonuje zarządzenia sądu o ogłoszeniu orzeczenia w sposób w nim przewidziany, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Pozdrawiam
ppłk SG dr Marek Jarosiński
Rzecznik prasowy
komendanta Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu

ID Artykułu: 4844e9c2c4a177de

1,820 liczba wyświetleń, 2 dzisiaj

  

Linki Sponsorowane

Popularne Ogłoszenia Ogółem

Dzisiejsze Popularne Ogłoszenia