Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

Schroniska odcięte

Opis

Schronisko w Pięciu Stawach Polskich odcięte od świata. W Tatrach już 2,5 metra śniegu. I wciąż sypie.
Większość szlaków górskich jest zasypana, miejscami powstały duże zaspy. Ratownicy odradzają wyjścia w góry. W Tatrach obowiązuje czwarty – w pięciostopniowej skali – stopień zagrożenia lawinowego. Dodatkowym utrudnieniem w wyższych partiach jest padający śnieg i mgła, które w znacznym stopniu ograniczają widzialność i utrudniają orientację.
Dobrze przetarte są jedynie drogi do schronisk: w Dolinie Kościeliskiej, Chochołowskiej, na Kalatówki, do „Murowańca” z Brzezin oraz w dolinkach reglowych. W związku z dużym zagrożeniem lawinowym sanie na drodze do Morskiego Oka nie jeżdżą, a droga jest nieprzetarta.
Kolej linowa na Kasprowy Wierch oraz wyciągi krzesełkowe w Kotłach Goryczkowym i Gąsienicowym są czynne. Ze względu na duże zagrożenie lawinowe Tatrzański Park Narodowy odradza jednak korzystanie ze szlaku narciarskiego z Hali Gąsienicowej do Kuźnic.
informacja radiozet.pl

Faktycznie w Tatrach dzisiaj jest jak kilka dni temu. Sypie i sypie. W górach 4 stopień zagrożenia lawinowego.Topr apeluje nie chodźcie w góry.

ID Artykułu: brak

 

2,498 liczba wyświetleń, 1 dzisiaj

  

Linki Sponsorowane

1 Odpowiedź na “Schroniska odcięte”

  1. Sytuacja z godziny na godzine pogarsza się. Teraz tak sypie, że po odśnieżeniu po kilku minutach z tyłu nie widać śladów. Może być niewesoło. Najciekawsze, że pojawiło się bardzo dużo feriowiczów i patrząc na rejestrację dość duża ilość z Warszawy. Czyżby dodatkowe wolne?

Popularne Ogłoszenia Ogółem

Dzisiejsze Popularne Ogłoszenia