Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss

52 Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich Zakopane 2021

Rozpoczynamy Festiwal Chrześcijański z Hanką Wójciak

  • Gmina/powiat/miejsc.: Zakopane
  • Miejscowość: Zakopane
  • Nadesłane: Ania Karpiel-Semberecka
  • Opublikował: Robert Urbański

Opis

Rozpoczynamy Festiwal Chrześcijański z Hanką Wójciak
W czwartek, 19 maja rozpoczął się XI Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej „Szukałem Was…”. Po Nabożeństwie Majowym w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach nastąpiło oficjalne Otwarcie Festiwalu i koncert Hanki Wójciak z Kapelą. Wszystkich uczestników i gości w imieniu Burmistrza Miasta Zakopane Leszka Doruli powitała Naczelnik Wydziału Kultury i Popularyzacji Zakopanego Joanna Staszak.
Podczas żywiołowego koncertu pochodzącej z Zakopanego Hanki Wójciak nie zabrakło wspólnych tańców, śpiewów i dobrego humoru. Skoczne orientalne rytmy i folkowe nuty nie pozwalały usiedzieć publiczności na miejscach. Można było posłuchać zarówno największych przebojów artystki pochodzących z jej debiutanckiej płyty „Znachorka” takich jak: „Kapela”, „Śwarna!”, „Matulu”, ale również usłyszeć jej najnowsze utwory, które ukażą się na kolejnym krążku.
Festiwal jest świętem młodości i kultury, odbywającym się corocznie z okazji Dni Zakopanego ustanowionych dla upamiętnienia wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II pod Tatrami w czerwcu 1997 roku. W spotkaniach uczestniczą dzieci i młodzież z całej Polski. W Roku Miłosierdzia hasłem przewodnim festiwalu stały się słowa Świętego Jana Pawła II:Otwórzcie się na największy dar Boga, na Jego miłość, która przez Krzyż Chrystusa objawiła się światu jako miłość miłosierna. Bądźcie gotowi świadczyć sprawie człowieka. Pomóżcie współczesnemu człowiekowi zaznawać miłosiernej miłości Boga! Niech w jej blasku i cieple ocala swoje człowieczeństwo!
Zapraszamy na kolejne wydarzenia Festiwalu. Dziś wieczorem w Zakopiańskim Centrum Edukacji zagra Laureat Salwatoriańskiego Festiwalu Piosenki Religijnej w Trzebnicy 2015 – zespół „Chrzan”. Gwiazdą wieczoru będzie Maleo Reggae Rockers. Festiwal zakończymy koncertem Laureatów oraz jak co roku Eucharystią w Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Zakopanem.

ID Artykułu: 69573ff4a581255

Brak Tagów

1,025 liczba wyświetleń, 1 dzisiaj

  

Linki Sponsorowane

Popularne Ogłoszenia Ogółem