Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

Red Bull Zjazd na Kreche

Opis

MASOWY WYŚCIG NA KULTOWEJ TRASIE POWRACA NA KASPROWY
Red Bull Zjazd na Krechę, Zakopane, 27 lutego 2011

W ostatni weekend lutego(26-27.02.2011) w Zakopanem odbędą się mocno wyczekiwane zimowe zawody – Red Bull Zjazd na Krechę! Zawrotna prędkość, sześć kilometrów ekstremalnej trasy z Kasprowego do Kuźnic oraz kilkuset amatorów uzbrojonych w narty, deski i wolę zwycięstwa– to znamiona jedynego masowego wyścigu narciarsko-snowboardowego! Red Bull Zjazd na Krechę powraca w polskie góry!

To, co wyróżnia Red Bull Zjazd na Krechę spośród innych zawodów i wzbudza tak masowe zainteresowanie, to wyjątkowa trasa zjazdu, format zawodów oraz umiejętności wykraczające poza szybką jazdę na nartach/snowboardzie! Tu nie wystarczy dobrze jeździć – trzeba się odważyć zjechać 6 km trasę na krechę i to w niecałe 10 minut! Wygra ten, kto będzie pierwszy na mecie.

W pierwszej edycji zawodów w 2009 roku do udziału w eliminacjach zgłosiło się ponad sześćset osób, ostatecznie w zmaganiach udział wzięło 226 amatorów zawrotnych prędkości. Spośród wszystkich startujących najszybszym uczestnikiem okazał się Wojtek Szczepanik z katowickiego AZS – pokonał trasę zaledwie w 6 minut i 18 sekund! W 2010 roku ze względu na brak śniegu na trasie z Kasprowego do Kuźnic zawody zostały odwołane, ale chętnych do wzięcia w nich udziału nie brakowało

Wszyscy ci, którzy chcą zmierzyć się w ekstremalnym zjeździe i pobić wynik Wojtka Szczepanika z 2009 roku, zarejestrować się w sieci (www.redbull.pl/zjazdnakreche). Kolejnym etapem będą eliminacje, które odbędą się 26 lutego na Polanie Szymoszkowej. A już 27 lutego o świcie 300 najlepszych zjedzie na krechę. Kto pierwszy, ten lepszy!

Więcej informacji na temat terminu rozpoczęcia rejestracji już wkrótce na stronie www.redbull.pl/zjazdnakreche!

****
Zawody Red Bull Zjazd na Kreche są przeznaczone dla wszystkich powyżej 16 lat umiejących jeździć na nartach lub desce i czujących się na siłach, by pokonać tę trasę. W ramach zawodów, zostaną nagrodzeni: zwycięzca zjazdu finałowego w klasyfikacji generalnej (bez względu na kategorię i płeć) oraz zawodnicy, którzy osiągną najlepszy wynik w czterech kategoriach: najlepszy narciarz, najlepsza narciarka, najlepszy snowboardzista, najlepsza snowboardzistka.

Więcej na www.redbull.pl/zjazdnakreche
Kontakt dla mediów: Olga Naparty, Red Bull Communication & Culture Specialist,
tel. 0 663 955 037,e-mail: olga.naparty@pl.redbull.com

Nasza relcja na specjalnie do tego uruchomionym serwisie Redbull zjazd na krechę

BRAWURA CZY TECHNIKA?
RED BULL ZJAZD NA KRECHĘ POWRACA DO ZAKOPANEGO
Red Bull Zjazd na Krechę, Zakopane, 28 lutego 2010
Już 28 lutego odbędzie się druga edycja brawurowych zawodów Red Bull Zjazd na Kreche z Kasprowego Wierchu. Narciarze i snowboardziści, bez względu na płeć i wiek, będą rywalizować w jak najszybszym zjeździe na ponad 6 kilometrowej trasie. Jak pokazała poprzednia edycja Red Bull Zjazd na Krechę, dystans można pokonać nawet w 6 minut!

Żeby jak najszybciej zjechać ze szczytu Kasprowego Wierchu do Kuźnic, nie wystarczą tylko dobrze nasmarowane narty czy deska – potrzebna jest odpowiednia strategia i technika. Zeszłoroczna edycja Red Bull Zjazd na Krechę udowodniła, że w rywalizacji – oprócz szybkiej jazdy – liczą się: łokcie, dzięki którym można się rozpychać w tłumie i umiejętność biegania w butach narciarskich – bowiem pierwszy etap rywalizacji to 60-metrowy bieg w tłumie do sprzętu, a następnie wpięcie się w narty lub deskę i dopiero zjazd.

Aby wziąć udział w Red Bull Zjazd na Krechę, trzeba się stawić w Zakopanem 27 lutego i wziąć udział w eliminacjach. Główne zawody odbędą się w niedzielny ranek 28 lutego na Kasprowym Wierchu.

Red Bull Zjazd na Krechę to zawody, które już stały się legendą i odbiły się szerokim echem wśród amatorów osiągania zawrotnych prędkości na nartach lub desce. W ubiegłym roku do udziału w eliminacjach zgłosiło się ponad sześćset osób, ostatecznie w zmaganiach udział wzięło 226 amatorów zawrotnych prędkości.

Najszybszy uczestnik ubiegłorocznej edycji Red Bull Zjazd na Krechę – Wojtek Szczepanik z katowickiego AZS – pokonał trasę zaledwie w 6 minut i 18 sekund! „Na pewno wystartuję w kolejnej edycji zawodów. Będę się starał bronić tytułu, co wiem, że nie będzie łatwe, ponieważ w tym roku do tych zawodów przygotowuje się wielu bardzo dobrych narciarzy, zarówno z naszego kraju jak i zagranicy, dla których pojęcie lęku nie istnieje”– mówi Szczepanik.

Zawody są przeznaczone dla wszystkich powyżej 16 lat umiejących jeździć na nartach lub desce i czujących się na siłach, by pokonać tę trasę. W ramach zawodów, zostaną nagrodzeni: zwycięzca zjazdu finałowego w klasyfikacji generalnej (bez względu na kategorię i płeć) oraz zawodnicy, którzy osiągną najlepszy wynik w czterech kategoriach: najlepszy narciarz, najlepsza narciarka, najlepszy snowboardzista, najlepsza snowboardzistka.

Więcej na www.redbull.pl/zjazdnakreche

Redakcja RedBull przesłała nam zdjęcia z zeszłorocznej edycji.

[salbumphotos=26,72,4]

ID Artykułu: brak

  

3,657 liczba wyświetleń, 2 dzisiaj

  

Linki Sponsorowane

Popularne Ogłoszenia Ogółem

Dzisiejsze Popularne Ogłoszenia