Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss  |  tw

Taneczna Impreza MANU FEST

Puchar Europy slalom kobiet Harenda 2009

Opis

Zgodnie z programem odbyły się dwa przejazdy. 10.30 i o 13.00. Trasa przygotowana jak na warunki znakomicie. Przez cały czas z małymi przerwami sypał śnieg. Ekipa Zakopca (R.Urbański i A.Ciołczyk) byli obecni podczas całej imprezy na stoku. Spodziewalismy się więcej kibiców, ale gdyby nie zagrzewający gorącymi wrzaskami członkowie jakiegoś klubu w liczbie klikudziesięciu osob nie byłoby na trasie dopingu. Jedynie przy samej mecie zebrało się trochę kibiców utworzonych z wczasowiczów przebywających w Zakopanem.

Sukcesem jest, że udało się zorganizować takie zawody o takiej renomie, że Stacja Harenda odpowiada wymogom stawianym takim trasom.
Same zawodniczki spisały się znakomicie. Tylko jednej pani z numerem startowym 49 przytrafił się upadek w drugim przejeździe i jeszcze jedna zawodniczka z Czech zaraz po starcie wypadła z trasy. Również nie ukończyła biegu jedna z naszych najlepszych zawodniczek Agnieszka Gąsienica Daniel, szkoda.
Polki – słabo 16 miejsce Katarzyna Karasińska, 22 miejsce Aleksandra Kluś, 42 miejsce Karolina Klimek, 43 miejsce Karolina Mrozek.

Złoto zdobyła Szwajcarka Denise Feierabent z łącznym czasem 1.42,61, miejsce 2 Christina Geiger z Niemiec 1.42,78, a miejsce 3. Alexandra Daum z Austrii z czasem 1.43,16.

Na uwagę zasługuje również jedna ze spraw organizacyjnych. Przygotowane były trybuny na których nikogo nie było, a jak chciało się skorzystać aby usiąść ochroniarze nie wpuszczali chyba, że miałeś bilet (których nikt nie miał) lub zaproszenie (ci mieli o wiele lepsze miejsca). Przygotowano trybuny na które nikogo nie wpuszczano (na zdjęciu w galerii widać tłumy siedzące). Organizatorzy trochę więcej logiki.

Zdjęcia R.Urbański

Zdjęcia A. Ciołczyk

ID Artykułu: brak

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem