Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss  |  tw

Vi Puchar Zakopanego w narciarstwie alpiejskim

Puchar Europy FIS w Zakopanem na Harendzie

  • Ulica: Harenda
  • Gmina/powiat/miejsc.: Zakopane
  • Kod pocztowy: 34-500
  • Miejscowość: Zakopane
  • Nadesłane: Jacek Będkowski
  • Opublikował: Robert Urbański

Opis

Najlepsze zawodniczki Pucharu Europy FIS w Zakopanem.

Tylko 2 dni dzielą nas od emocji związanych z rywalizacją specjalistek od narciarskiego slalomu na Harendzie. Po ostatnich zawodach w austriackim Schruns różnice pomiędzy liderkami rankingu są niewielkie, nie ma zatem wątpliwości, że czeka nas walka o jak najlepsze czasy!

Rosną emocje przed zbliżającym się Pucharem Europy FIS w slalomie kobiet, który odbędzie się dniach 31 stycznia – 1 lutego na stoku Harenda w Zakopanem. Swoją obecność zapowiedziały zawodniczki z pierwszej 10. klasyfikacji generalnej konkurencji slalom, z aktualną liderką Petrą Vlhovą ze Słowacji na czele.

„W tej chwili różnice pomiędzy zawodniczkami z czołówki są niewielkie. Biorąc po uwagę fakt, że poza Zakopanem rywalizacja na trasie slalomu w Pucharze Europy odbędzie się jeszcze tylko 4. razy, zaczyna się coraz ostrzejsza walka o wynik na koniec sezonu. Nie mam wątpliwości, że zawodniczki pokażą na Harendzie narciarstwo w najlepszym wykonaniu.” – zapowiada Wojtek Gajewski, kierownik konkurencji w czasie zbliżającej się imprezy.

W sumie do startu zgłoszonych zostało blisko 70 narciarek z 12 krajow, w tym 7 reprezentantek Polski. Już w środę pojawią się one w Zakopanem, gdzie w godzinach porannych odbędzie się oficjalny trening na trasie równoległej do slalomu przygotowanego na zawody. Tego samego dnia odbędzie się także losowanie numerów na pierwszy dzień rywalizacji.

Każdy, kto chciałby zobaczyć w akcji najlepsze narciarki startujące w Pucharze Europy FIS powinien wybrać się na Harendę w czwartek lub piątek o godzinie 10, kiedy rusza pierwszy przejazd. Start drugiego przejazdu jest planowany na godzinę 13 (zarówno w czwartek jak i piątek). W czwartek o godzinie 18.00 przy oczku wodnym na Krupówkach odbędzie się ceremonia wręczenia nagród za pierwszy dzień zmagań oraz losowanie numerów na drugi dzień rywalizacji. Ostry doping z pewnością zachęci zawodniczki do walki o jak najlepsze czasy, dlatego organizatorzy zachęcają do przybycia wszystkich miłośników sportowej rywalizacji.

Ci, którzy jednak z różnych powodów nie dotrą na stok, będą mogli śledzić wyniki za pośrednictwem strony www.fis-ski.com, gdzie czasy kolejnych przejazdów publikowane będą na bieżąco!

Na Harendzie zakończył się wczoraj najważniejszy etap przygotowań, w ramach którego przeprowadzane było „zaladzanie” pokrywy śnieżnej. Dzięki specjalnym dyszom pod śnieg wstrzykiwana była woda, która parując zamarza. Tak przygotowana trasa spełnia standardy Pucharu Europy FIS w slalomie i pozwala zawodniczkom na osiąganie najlepszych rezultatów.

Jak wyglądał będzie ranking Pucharu Europy FIS w slalomie kobiet po zawodach w Zakopanem? Jak wypadną Polki na tle zawodniczek z całego świata? To podstawowe pytania, na które odpowiedź poznamy już w czwartek i piątek.

ID Artykułu: 3195108515575fd6

Odpowiedz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

Dzisiejsze Popularne Ogłoszenia

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem