Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss

52 Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich Zakopane 2021

Puchar Europy FIS w slalomie kobiet 2013

  • Ulica: Harenda
  • Gmina/powiat/miejsc.: Zakopane
  • Miejscowość: Zakopane
  • Opublikował: Robert Urbański/zakopiec

Opis

Najlepsze narciarki w Europie powalczą w Zakopanem!
Po raz trzeci w historii stolica Tatr ugości Puchar Europy FIS w slalomie kobiet. Wśród zawodniczek, które rywalizować będą w dniach 31 stycznia – 1 lutego na stoku Harenda, znalazło się aż 10. reprezentantek Polski.
Na takie emocje z pewnością czekają wszyscy miłośnicy narciarstwa alpejskiego w Polsce! W dniach 31 stycznia – 1 lutego 2013 roku stok Harenda w Zakopanem stanie się areną zmagań najlepszych specjalistek od slalomu, które wezmą udział w zawodach z cyklu Puchar Europy FIS.
„Organizacja kolejnych zawodów takiej rangi, to dla nas olbrzymie wyróżnienie, które wyraźnie potwierdza ciągły wzrost poziomu polskiego narciarstwa kobiecego, a tym samym istotnie przekłada się na wzrost zainteresowania tą dyscypliną w naszym kraju. Impreza bez wątpienia stanowi przedsionek Pucharu Świata FIS, w którym startują zawodniczki prezentujące najwyższy poziom techniczny. Puchar Europy FIS w slalomie kobiet to obok Pucharu Świata w skokach najważniejsze wydarzenie sportowe sezonu zimowego w Polsce” – komentuje Wojciech Gajewski, dyrektor sportowy imprezy.
Polska była już kilkakrotnie gospodarzem Pucharu Europy kobiet. Organizowane przez Tatrzański Związek Narciarski przy wsparciu miasta Zakopane zawody odbywają się u nas co dwa lata, zamiennie z ośrodkami w Hiszpanii, Andorze i Skandynawii. Po raz trzeci alpejki ścigały się będą na Harendzie, której 190 metrów przewyższenia na dystansie 1000 metrów zapewnia doskonałe warunki do organizacji zawodów w slalomie.
W Zakopanem do rywalizacji z europejską czołówką stanie aż 10. zawodniczek z Polski. Nasze reprezentantki osiągały już duże sukcesy w Pucharze Europy – wystarczy wspomnieć zwycięstwo Katarzyny Karasińskiej w klasyfikacji generalnej slalomu w 2005 roku. Tym razem duże nadzieje wiązane są ze startem Aleksandry Kluś, aktualnie najwyżej sklasyfikowanej Polki w rankingu FIS. Kolejną doskonale dysponowaną alpejką jest Agnieszka Gąsienica – Daniel, reprezentantka Polski na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver, rywalizująca także w zawodach Pucharu Świata. Warto wspomnieć o naszej najmłodszej zawodniczce Kasi Wąsek, która ciężką pracą udowodniła podczas tegorocznych Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Innsbrucku oraz na Mistrzostwach Świata Juniorów w Roccaraso, że ma szanse na dobre wyniki.
„Walka na rodzinnym gruncie wiąże się z nieco większą presją, ale także bardzo mobilizuje i zwiększa ochotę na sukces. Zawsze chcę się pokazać z jak najlepszej strony, a zwłaszcza wtedy kiedy zawody odbywają się w Zakopanem. Wspaniałe jest kiedy tłum kibiców to prawie sami rodacy, znajomi i przyjaciele. Trasa na Harendzie jest długa i stroma jednak największą trudnością może być daleki numer startowy, który sprawia, że trzeba się zmierzyć z gorszymi warunkami.” – mówi Maryna Gąsienica – Daniel, zawodniczka kadry Polski w narciarstwie alpejskim.
Chociaż największe emocje bez wątpienia czekają wszystkich miłośników narciarstwa alpejskiego na stoku w tym sezonie organizatorzy postarali się to by nie zabrakło ich także po zakończeniu rywalizacji. W czwartek 31 stycznia o godzinie 17.00 na Krupówkach odbędzie się ceremonia wręczenia nagród za pierwszy dzień rywalizacji oraz losowanie numerów startowych na kolejne dwa przejazdy. Będzie to doskonała okazja by spotkać się z zawodniczkami, zadać im kilka pytań i zagrzać do walki przed kolejnym dniem rywalizacji!
Więcej informacji na www.tzn.com.pl

ID Artykułu: 45650d0c80b08be7

Brak Tagów

1,820 liczba wyświetleń, 1 dzisiaj

  

Linki Sponsorowane

Odpowiedz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

Popularne Ogłoszenia Ogółem

Dzisiejsze Popularne Ogłoszenia