Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss  |  tw

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

Przejście podziemne odebrane

Opis

Kilkanaście minut temu mieliśmy możliwość razem z ministrem Mariuszem Kamińskim, Burmistrzem miasta Januszem Majchrem oraz jego zastępcom Panem Solikiem po raz pierwszy przejść podziemnym przejściem pomiędzy Krupówkami i Drogą na Gubałówkę. Wszystko odbyło się jeszcze w kaskach ale już samo przejście jest prawie skończone. Jak poinformował mnie w osobistej rozmowie pan biorący udział w budowie kilka dni i już będą ludzie mogli ruszyć. Zobaczymy jak będzie w rzeczywistości.
Dzisiaj okazję przejść się przejściem mieli tylko urzędnicy i fotoreporterzy.

Kilka osób towarzyszących również z zagranicy wzięło również udział obchodach 90-tej rocznicy Powstania Rzeczpospolitej Zakopiańskiej. Złożono wieńce i każdy ze znamienitych uczestników powiedział kilka słów. Frajdą zwłaszcza dla dzieci i młodych była mozliwość otrzymania gadżetów
od żołnierzy podhalańskich, dzieciaki mogły sobie zrobić również z nimi zdjęcia. Obecna była Orkiestra Wojskowa 21 Brygady Strzelców Podhalańskich im. generała brygady M. Boruty Spiechowicza z Rzeszowa i nasze góralskie kapele. Szkoły reprezentowali młodzi ludzie i nie brakło góralskich reprezentatów na koniach. Nie zapomniano o salwach z karabinów.

Tak dla rozładowania napięcia między obchodami rocznicowymi, które miały miejsce w Parku Miejskim a przeglądem przejścia na dolnych Krupówkach nasi goście zostali ugoszczeni przez weselników weselna okowitą, którą burmistrz Solik skrzętnie, ale w tajemnicy przed sąsiadami golnął w obstawie kapeluszy. Pan burmistrz Janusz Majcher postanowił być wstrzemięźliwy.

ID Artykułu: brak

Brak Tagów

  

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem