Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss  |  tw

Vi Puchar Zakopanego w narciarstwie alpiejskim

PROMOCJA BEZPIECZEŃSTWA NA DROGACH

Opis

„PROMOCJA BEZPIECZEŃSTWA NA DROGACH”
Podczas Zawodów Pucharu Świata w Skokach Narciarskich w Zakopanem Wydział Ruchu Drogowego KWP w Krakowie wraz z Komendą Powiatową Policji w Zakopanem, Oddziałem Żandarmerii Wojskowej w Krakowie oraz Urzędem Miasta Zakopane przeprowadzą akcję profilaktyczną promującą bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Powyższa impreza odbędzie się 23 stycznia 2010 roku (sobota) w godz. od 10.00 do 15.00 na ul. Krupówki w Zakopanem.
Podczas imprezy:
Nastąpi prezentacja symulatora zderzeń propagującego zapinanie pasów bezpieczeństwa.
Zostanie przeprowadzona prezentacja wpływu alkoholu na zachowanie człowieka, w tym na zdolność, prowadzenia pojazdów po spożyciu alkoholu – za pomocą tzw. alkogogli /symulujących sposób widzenia w stanie upojenia alkoholowego/,
Będzie możliwość sprawdzenia poziomu alkoholu w organizmie – badania policyjnym alkotestem,
Kibicom i turystom wręczane będą materiały i ulotki informujące o bezpieczeństwie na drodze.
Funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej zaprezentują sprzęt będący na ich wyposażeniu.
Zostanie przygotowana ekspozycja mundurów Policji i Żandarmerii Wojskowej.
Ponadto będą inne atrakcje przygotowane przez organizatorów związane z bezpiecznym wypoczynkiem w czasie ferii zimowych.
Powyższa impreza celowo organizowana jest podczas zawodów Pucharu Świata w Skokach Narciarskich, gdyż wówczas do Zakopanego przybywają rzesze turystów, kibiców a co za tym idzie kierowców. W tym także okresie rozpoczynają się ferie zimowe czyli czas wzmożonych wyjazdów i powrotów. Nasza impreza ma na celu pokazanie wszystkim uczestnikom ruchu drogowego na jakie niebezpieczeństwa są narażeni oraz jak ich unikać, aby ich powroty do domów z zimowego wypoczynku były bezpieczne. Ponadto wspólna akcja Policji i funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej pozwoli społeczeństwu lepiej poznać zakres działania Żandarmerii Wojskowej w tym również tematykę łączonych patroli na drodze policjant – funkcjonariusz Żandarmerii Wojskowej.

Sporz. WRD KWP Kraków.

Od Zakopiec.INFO
Dwa lata temu mieliśmy okazję brać udział w takiej imprezie również w Zakopanem i serdecznie polecamy. Dobra nauka i zabawa.

ID Artykułu: brak

Brak Tagów

  

Dzisiejsze Popularne Ogłoszenia

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem