Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss  |  tw

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

Program „Na Własne Konto” w Poroninie

  • Gmina/powiat/miejsc.: Poronin
  • Miejscowość: Poronin
  • Nadesłane: gmina poronin
  • Opublikował: Robert Urbański

Opis

Gmina Poronin realizuje programu „Na Własne Konto”.
 
„Na Własne Konto” to program edukacji ekonomicznej, skierowany do uczniów gimnazjów z gmin wiejskich i miejsko-wiejskich, którego pomysłodawcą i głównym wykonawcą jest Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.
 
W ramach Programu uczniowie uczestniczą w dodatkowych zajęciach z przedsiębiorczości i ekonomii. W trakcie jednego tygodnia ferii zimowych, poprzez zabawę i gry edukacyjne uczestnicy programu poznają podstawowe pojęcia i narzędzia ekonomiczne, które w założeniu umożliwią im lepszy start w dorosłe życie.
 
Podczas II semestru uczniowie wykorzystują zdobytą wiedzę w praktyce przygotowując pracę konkursową -młodzieżową gazetkę ekonomiczną skierowaną do społeczności lokalnej oraz mini biznes plan jej wydania.
 
Autorzy najlepszych prac zostaną zaproszeni na finał konkursu do Warszawy, gdzie będą rywalizować o roczne stypendia edukacyjne.
 
Celem programu „Na Własne Konto” jest:
 
poszerzanie wiedzy ekonomicznej uczniów,
kształtowanie podstaw przedsiębiorczości,
przekazanie umiejętności świadomego planowania własnej ścieżki zawodowej,
zmniejszenie dysproporcji w znajomości narzędzi finansowych pomiędzy młodzieżą miejską, a młodzieżą pochodzącą z terenów wiejskich.
 
 
Program „Na Własne Konto” jest realizowany we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej i Fundacją na Rzecz Rozwoju Wsi „Polska Wieś 2000″ im. M. Rataja.

Zajęcia odbywać się w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Zębie w zajęciach bierze udział 15 uczniów.

ID Artykułu: 88052ce568ea0ffe

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem