Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss  |  tw

51 Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

Pożegnanie starej „Atmy”

Opis

Pożegnanie starej „Atmy”!

Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma” w Zakopanem, będące Oddziałem Muzeum Narodowego w Krakowie, zostanie 29 lutego br. zamknięte dla publiczności. Powód? Zabytkowy budynek od dawna już wymaga gruntownego remontu i modernizacji.

Program na ostatnie dni otwarcia „Atmy” przed zamknięciem na czas remontu:

18-26 lutego 2012 wstęp do „Atmy” za symboliczną złotówkę (niedziele, 19 i 26 lutego, wstęp bezpłatny).
18-19 lutego oraz 25-26 lutego – przedłużenie godzin otwarcia do godz. 18.00
18-19 lutego oraz 25-26 lutego – zwiedzanie „Atmy” z przewodnikiem w wyznaczonych godzinach: godz. 11.00 i 13.00 (ilość miejsc ograniczona)

Na wszystkich zwiedzających będą czekać pamiątkowe gadżety, m.in. torby bawełniane, notesy, długopisy, pendrive’y.

***

Remont „Atmy” rozpocznie się 1 kwietnia 2012 roku i potrwa do stycznia 2013 roku. Inwestycja jest możliwa dzięki projektowi „Muzyka pod Tatrami”. Jest  to wspólne przedsięwzięcie Muzeum Karola Szymanowskiego i Zamku Orawskiego, który jest Oddziałem Muzeum Orawskiego, w ramach „Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007-2013”.
Niezbędne prace remontowe, pozwalające na stworzenie muzeum odpowiadającego współczesnym standardom, zostaną przeprowadzone bez naruszenia zabytkowej substancji, z zachowaniem specyficznego klimatu góralskiej willi, w której mieszkał Karol Szymanowski, wielki polski kompozytor światowej klasy. Nowoczesna aranżacja, z wykorzystaniem multimediów, w atrakcyjny sposób przedstawi osobę i twórczość kompozytora, czasy, w których żył, i historię „Atmy”. Zwiedzający Muzeum będą mieli również możliwość obejrzenia filmów biograficznych i muzycznych oraz przejrzenia albumów fotograficznych ukazujących zdjęcia rodzinne, zakopiańskie i muzyczne. Planujemy instalację oświetlenia zewnętrznego budynku, stylową reklamę i tablicę informacyjną. Chcemy też dostosować wejścia do Muzeum dla osób niepełnosprawnych i zrekonstruować ogród tak, by przypominał ten, z czasów Karola Szymanowskiego.

 

nadesłane przez:
Barbara Woźniak
Sekcja Promocji
Muzeum Narodowe w Krakowie

ID Artykułu: 2294f3b7cdfaa569

  

Odpowiedz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem

Zakopiec Patronem